Marc Marqurez je s tretjo letošnjo zmago povečal prednost v skupnem seštevku. Foto: EPA

20-letni voznik honde je 14 krogov pred koncem švignil mimo Stefana Bradla. Nemec, ki si je v soboto privozil prvo štartno mesto, je na koncu zaostal 2,3 sekunde. Prvič v karieri se je povzpel na zmagovalni oder. Na tretjem mestu je končal Valentino Rossi. 34-letni Italijan je postal najstarejši dirkač s tremi zaporednimi stopničkami v razredu MotoGP. Rossi je pred 46.256 gledalci uspel odbiti vse napade Alvara Bautiste.
"Pričakoval sem, da bom imel več težav. Že od prvega treninga sem se počutil dobro. Na začetku je bilo kar malce strašljivo s polno posodo goriva na teh grbinah. Uspel sem se prebiti mimo Bradla in ob koncu sem vedel, da mi bo uspelo," je pojasnil Marquez, ki je postal najmlajši dirkač z dvema zaporednima zmagama v razredu MotoGP.

V skupnem seštevku ima po polovici sezone Marquez 163 točk, na drugem mestu je Dani Pedrosa (147): Španec je tokrat končal na petem mestu. Jorge Lorenzo je bil šesti, skupno pa je na tretjem mestu s 137 točkami.
V Laguni Seci tradicionalno vozijo le v razredu MotoGP, zato je Marquez šele v četrtek spoznal dirkališče v Kaliforniji. Naslednja dirka bo 18. avgusta v Indianapolisu.