Dvoboj, ki je zaznamoval dirko v Maleziji. Foto: Reuters
Najboljši trije v Sepangu. Valentino Rossi res še vodi, a ga v Valencii čaka težko delo, ko bo začel z zadnjega mesta. Foto: Reuters

Oba dirkača Yamahe se bosta za naslov prvaka udarila na zadnji dirki sezone v Valencii, ki bo 8. novembra. V Sepangu je s hondo slavil Pedrosa, ki je vodil od starta do cilja. Drugo mesto je zasedel Lorenzo, ki je sicer slabše startal in izgubil dve mesti, a hitro ujel ritem. V drugem krogu je prehitel tudi tretjega Rossija in nato opravil še z Marcom Marquezom ter se odpeljal na drugo mesto.

Rossi je torej po dobrem startu izgubil tretje mesto, a nato ujel Marqueza in mladega Katalonca, ki je bil svetovni prvak v zadnjih dveh letih, 17 krogov pred koncem prehitel. Toda dirkač Honde se ni dal in Doktorja takoj prehitel nazaj. Tri kroge sta se ves čas prehitevala, nato pa je Italijan zaprl Marqueza, ob tem si pomagal tudi z nogo, Španec pa je padel. Rossi in Marquez, ki je kot mlajši občudoval italijanskega dirkača, sta letos že imela nekaj vročih dvobojev, pred dirko v Maleziji pa je devetkratni svetovni prvak dejal, da naj bi Marquez namenoma pomagal Lorenzu v boju za naslov prvaka.

Rossi v Valencii z zadnjega mesta
"Žal sem z Marcom izgubljal veliko časa, na tistem zavoju sem skušal iti nekoliko širše, da bi dobil boljšo linijo in ga upočasnil, ker mi je povzročal težave. Ne vem, kako je prišel zraven, nato pa je padel. Škoda, lahko bi imeli normalno dirko in boj z Jorgejem, v Valencii pa bo zelo težko,"
je povedal Rossi. Lorenzo je po dirki dejal, da je očitno, da je Rossi kriv za Marquezov padec in da bi bilo pošteno, da Italijana kaznujejo. Vodstvo tekmovanja je odločilo, da Rossi dobi tri kazenske točke. Eno ima že z dirke v San Marinu in bo tako zadnjo dirko začel z zadnjega mesta. Marqueza niso kaznovali. Yamahina pritožba na odločitev je bila zavrnjena.

Francoz Johann Zarco je z zmago potrdil naslov svetovnega prvaka v razredu moto2. Drugi je bil Švicar Thomas Lüthi, tretji pa Nemec Jonas Folger. V razredu moto3 je slavil Portugalec Miguel Oliveira, drugi je bil Brad Binder iz Južne Afrike, tretji pa Španec Jorge Navarro. Odločitev o svetovnem prvaku bo padla na zadnji dirki, v najboljšem položaju pa je Britanec Danny Kent.