V prvi vožnji sta bila pred Timom Gajserjem Antonio Cairoli in Arnaud Tonus. Drugo vožnjo je slovenski dirkač brez težav dobil, za njim sta se uvrstila Cairoli in Gajserjev moštveni sotekmovalec Rus Jevgenij Bobrišev. Foto: Andreja Prel/AMZS

Dobro je, tudi drugo mesto je zelo v redu. Imel sem dve povsem različni vožnji, prva ni bila najboljša, druga pa precej boljša. Vse je bilo super, prav užival sem, predvsem pa gre velika zahvala vsem mojim navijačem tukaj. Slišal sem jih v vsakem zavoju, res je bilo odlično.

Tim Gajser
Tim Gajser
V Italiji je Gajserja spodbujalo več tisoč slovenskih navijačev. Foto: Andreja Prel/AMZS

Danes sem odpeljal verjetno eno najboljših, če ne najboljšo vožnjo v karieri. Dirka je bila nora! Vesel sem, da se za naslov svetovnega prvaka borim s takim voznikom, kot je Tim.

Antonio Cairoli

Slovenski motokrosist se je po Argentini in Mehiki tudi v Italiji znova povzpel na zmagovalne stopničke, a tokrat ne na najvišjo. Po prvi vožnji je bil tretji, je pa zmagovalec druge današnje vožnje, kar je bilo na koncu dovolj za drugo mesto na peti dirki SP-ja v motokrosu v Trentinu.

Napeto do konca
Gajser je bil blizu zmagi. Cairoli je namreč po napaki in padcu v tretjem zavoju zdrsnil globoko v ozadje in kazalo je, da ne bo nič z visoko uvrstitvijo. Zadnja branika Gajserjeve skupne zmage na dirki - če bi namreč Cairoli osvojil tretje ali slabše mesto v drugi vožnji, bi v seštevku tekme slavil Gajser - sta bila v zadnjih dveh krogih Jeffrey Herlings in Jevgenij Bobrišev. A Cairoli je oba prehitel na enak način, z agresivnim vstopom v zavoj, kjer je že pred tem pridobival mesta, tako da se je v zadnjem krogu le prebil na zanj rešilno drugo mesto. Na koncu je imel Cairoli 47 točk, Gajser pa 45.

Tretji na VN Trentina je Švicar Arnaud Tonus.

Gerčar in Irt brez točk za SP
Na dirki za VN Trentina prvič v tej sezoni Gajser ni bil edini Slovenec; na startu sta bila še Klemen Gerčar in Peter Irt, ki pa sta prvo vožnjo končala v ozadju. Irt je bil 33., Gerčar pa 38. V drugi sta oba Slovenca popravila dosežke, Gerčar je bil 27., Irt pa 29., kljub temu pa sta ostala brez točk za SP.

Gajser še vedno vodi

Tim Gajser, vodilni v skupnem seštevku elitnega razreda MXGP, je v Italijo, kjer so ga spremljali tudi številni navijači, po zmagi v Mehiki pred 14 dnevi prišel na prvem mestu skupnega seštevka s 156 točkami, najbližji zasledovalec Cairoli jih je imel 136. Po današnji dirki ju loči 18 točk razlike.