Michel Platini je na evropskem prvenstvu leta 1984 zabil kar 9 golov. Foto:
Svetlana Kuznecova
Slavje Svetlane Kuznecove z rusko zastavo na OP-ju ZDA leta 2004. Foto: EPA
Byron Scott
Byron Scott je preporodil New Jersey Netse. Foto: EPA

Španski vratar Luis Miguel Arkonada, ki je na prvenstvu branil odlično, je v velikem finalu naredil začetniško napako. V 57. minuti je prosti strel Michela Platinija s 17 metrov že ujel, vendar mu je žoga ušla čez črto. Španci so poizkušali izenačiti in so vse sile usmerili v napad. Jean Tigana je izkoristil veliko prostora in podal do Bruna Bellona, ki je v zadnji minuti zadel za končnih 2:0.

1977
Rodil se je španski nogometaš Raul Gonzalez Blanco. Med letoma 1990 in 1992 je igral v mladinski šoli Atletica iz Madrida, potem pa se je preselil k mestnemu tekmcecu Realu. Oktobra 1994 ga je takratni trener Jorge Valdano postavil v prvo ekipo ob boku zvezdniku Emiliu Butraguenu. Na 28 nastopih je zabil 9 golov, kraljevi klub pa se je osvojil naslov. Raul je od takrat nepogrešlivi član Reala. Z belim baletom je v letih 1998, 2000 in 2002 zmagal v Ligi prvakov, španski prvak pa je bil tudi v letih 1997, 2001, 2003, 2007 in 2008. Najboljši strelec Primere Division je bil v letih 1999 in 2001. V španski izbrani vrsti je debitiral oktobra 1996 proti Češki. Ko je Fernando Hierro sklenil reprezentančno kariero, je Raul leta 2002 postal kapetan furije.

1985
Rodila se je ruska teniška igralka Svetlana Kuznecova. Profesionalka je postala leta 2000. Septembra 2004 je v finalu OP-ja ZDA v New York s 6:3 in 7:5 premagala rojakinjo Jeleno Dementijevo. Junija 2009 je slavila še na Roland Garrosu, ko je v finalu odpravila Dinaro Safino.

1997
Košarkarji Slovenije so v 2. krogu v skupini B na 30. evropskem prvenstvu v Geroni izgubili z Izraelom z 68:69. V tekmi za biti ali ne biti je Slovenija podlegla hudemu pritisku, doživela drugi zaporedni poraz in se poslovila od napredovanja v 2. krog. V prvem polčasu je blestel Rašo Nesterovič, ki je dosegel 15 točk in 9 skokov. V 32. minuti so Slovenci povedli za 12 točk (60:48) in kazalo je, da je odpor Izraelcev strt. Tu se je začela psihološka vojna, ki ji slovenski igralci niso bili kos. Teoman Alibegovič (18 točk) je sicer zadel na 68:66, takrat pa je najboljši izraelski igralec Katash s tremi zaporednimi točkami zapečatil usodo Slovenije. Trener Andrej Urlep je bil po srečanju zelo jezen na španskega sodnika Masa, ki naj bi v odločilnih trenutkih oškodoval njegove varovance.

2000
Francoski nogometaš David Trezeguet je podpisal petletno pogodbo z Juventusom. Torinčani so Monacu odšteli 45 milijard nekdanjih italijanskih lir odškodnine. Trezeguet je s staro damo v letih 2002, 2003, 2005 in 2006 osvojil naslov italijanskega prvaka. Zadnja dva so Torinčanom odvzeli za zeleno mizo.

2000
Byron Scott je postal novi trener New Jersey Netsov. Trikratni prvak Lige NBA z Los Angeles Lakersi je že v svoji drugi sezoni popeljal Mrežice v NBA finale. Junija 2002 so bili s 4:0 boljši prav LA Lakersi. Naslednje leto so prav tako v finalu z 2:4 klonili proti San Antonio Spursom. Pričakovanja pri Netsih so se povečala. V sezoni 2003/04 je Scott imel razmerje 22 zmag in 22 porazov, vodstvo kluba pa ga je odpustilo.