Niki Lauda bo vse življenje kazal posledice nesreče, toda ostal je živ. Foto: EPA
Michael Johnson
Michael Johnson je leta 1996 v teku na 200 metrov postavil mejnik, ki ga je lahko presegel šele Usain Bolt. Foto: EPA

Lauda je že v drugem ovinku izgubil oblast nad Ferrarijem, ki je v nesreči zagorel. Trikratnega svetovnega prvaka (1975, 1977, 1984) so s hudimi opeklinami prepeljali v bolnišnico. Čeprav so prvi izvidi kazali na tragičen razplet, je Lauda nenavadno hitro okreval in se šest tednov po nesreči že vrnil na dirkališča. Na koncu sezone mu je le točka zmanjkala do naslova prvaka, ki ga je osvojil Britanec James Hunt, med drugim tudi zmagovalec VN Nemčije.

1964
Rodil se je slovenski motociklist Miran Stanovnik, redni udeleženec relijev Dakar, ki pa ima poleg motorja še številne druge ljubezni. Med drugim je zelo dejaven v telemark smučanju, opravljal je tudi funkcijo predsednika slovenske boksarske zveze.

1996
Američan Michael Johnson je v Atlanti slavil v teku na 200 metrov in postal prvi atlet v zgodovini olimpijskih iger, ki je osvojil zlati medalji v teku na 200 in 400 metrov. Johnson je ob tem postavil neverjeten svetovni rekord 19,32, kar je 34 stotink hitreje od prejšnje rekordne znamke, ki je bila tudi v njegovi lasti. Rekord je popravil šele Usain Bolt (trenutno znaša 19,19). Srebrno medaljo je osvojil Frankie Fredericks (19,68), bronasto pa Ato Boldon (19,80).

1996
Alenka Bikar je bila na olimpijskih igrah v Atlanti v polfinalu teka na 200 metrov sedma in je z 22,82 postavila nov državni rekord.

1998
Šprinter celjskega Kladivarja Urban Acman je na državnem prvenstvu v Mariboru s časom 10,21 za 21 stotink izboljšal rekord Tomaža Božiča v teku na 100 metrov.

2001
Na povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij za Ligo prvakov so nogometaši Glasgow Rangersa doma premagali Maribor Pivovarno Laško s 3:1 in se s skupnim izidom 6:1 zanesljivo uvrstili v 3. krog kvalifikacij.

2002
Alenka Kejžar je na evropskem prvenstvu v plavanju v Berlinu osvojila bronasto kolajno na 200 metrov mešano. Z 2:14,24 je le za stotinko zaostala za državnim rekordom, ki ga je postavila na istem prvenstvu. Zmagala je Ukrajinka Jana Kločkova (2:11,59) pred Belorusinjo Hano Ščerbo (2:13,04).