Verjemite, ko je Zlatko Zahovič povišal na 3:0, so na stadionu v Charleroiju od navdušenja številni slovenski navijači povsem ponoreli. Foto: RTV SLO
Uroš Murn
Uroš Murn je v dresu Krke pred 10 leti slavil zmago v domačem kraju. Murn je šel nato v Italijo k Mobilvetti in nazadnje k švicarskemu Phonaka. Zaradi hude nesreče v letošnji zimi je Murnova kariera žal ogrožena. Foto: EPA
Robert Koren
Zadetek Roberta Korena v 79. minuti tekme v Polokwaneju je spravil na noge vso Slovenijo. Foto: Reuters

V nepozabni tekmi sta gole za varovance Srečka Katanca, ki jih je v Charleroiju spodbujala velika množica navijačev, dosegli Zlatko Zahovič (23., 57.) in Miran Pavlin (52.). Vse je kazalo, da bo Slovenija sijajno začela svoj prvi veliki turnir, vendar so se plavi vrnili in kljub igralcu manj v 13 minutah izenačili. Dva gola je dosegel Savo Miloševič (66., 73.), enega pa Ljubinko Drulović (69.)

1897
Rodil se je atlet Paavo Nurmi, ki je med letoma 1920 in 1928 osvojil 9 zlatih in 3 srebrne olimpijske kolajne. Postavil je 18 svetovnih rekordov. Finska športna legenda je umrla leta 1973.

1956
Real Madrid je postal zmagovalec prvega nogometnega pokala državnih prvakov, potem ko je v Parizu premagal Rennes s 4:3. Tudi v naslednjih štirih sezonah je bil kraljevi klub evropski prvak, zadnjega od skupno devetih naslovov pa je osvojil leta 2002.

1957
Rodil se je Rinat Dasajev, poleg Leva Jašina najboljši ruski nogometni vratar.

1982
Rodil se je etiopski atlet Kenenisa Bekele, svetovni rekorder na 5.000 metrov (12:37,35) in 10.000 metrov (26:17,53). Na olimpijskih igrah v Atenah je na omenjenih razdaljah osvojil zlato medaljo na 10 in srebrno na 5 kilometrov.

1997
Košarkarji Chicaga so petič osvojili naslov prvaka Lige NBA, potem ko so bili v finalu končnice boljši od Utaha. Michael Jordan je bil spet izbran za najboljšega igralca končnice.

1998
V Kongsbergu na Norveškem je v 86. letu starosti umrl Birger Ruud, pred drugo svetovno vojno najboljši smučarski skakalec na svetu. Ruud je bil olimpijski zmagovalec leta 1932 v Lake Placidu in štiri leta kasneje v Garmisch Partenkirchnu, kot prvi človek pa je leta 1934 poletel prek meje 90 metrov, in to v Planici (92 m).

1999
Na kolesarski dirki za veliko nagrado Krke v Novem mestu (182 km) je v ciljnem šprintu slavil Uroš Murn. V zadnjih letih je edina enodnevna profesionalna kolesarska dirka na naših tleh dirka za VN Kranja.

2010
Slovenska nogometna reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v Južni Afriki premagala Alžirijo z 1:0 in tako dosegla prvo zmago Slovenije na SP-jih. V Polokwaneju je odločilni gol zabil Robert Koren. Nervozna in težka tekma se je v slovensko korist nagnila v 79. minuti, ko je Koren z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora matiral Fauzija Šaušija.