Petra Majdič je letos nedvomno dokazala, da spada med elito smučarskega teka. Najboljša slovenska smučarska tekačica vseh časov je na februarskem SP-ju v Sapporu po infarktni končnici v šprintu osvojila srebro. To je bila prva medalja za Slovenijo na svetovnih prvenstvih v tovrstni disciplini. Majdičeva je tudi novo sezono začela izvrstno, pred dnevi pa v Cankarjevem domu še drugič zapored postala športnica leta. Foto: EPA

Med slovenskimi športniki sta z naslovoma svetovnih prvakov blestela Mitja Petkovšek in veslaški dvojec Čop-Špik, podprvaka pa sta postala Petra Majdič in Primož Kozmus, ki sta se okitila tudi z nazivoma športnik leta.

Svetovni rokometni prvaki so pred svojimi navijači postali Nemci, evropska naslova v reprezentančni košarki pa sta rezervirana za Ruse.

Ž. K.

Vabimo vas, da svoje zabavne fotografije ali videoposnetke prenesete na Moj splet.

Tam bomo navijali tudi za gimnastičnega šampiona Mitjo Petkovška, ki je v Stuttgartu na bradlji drugič osvojil naslov svetovnega prvaka. Petko vedno stremi k popolnosti, na jugu Nemčije pa je za zlato zadostovala tudi nepopolna vaja z oceno 16,250, saj so napake delali tudi drugi. Foto: EPA
Maja Vidmar je v letošnji sezoni svetovnega pokala v športnem plezanju postavila nove standarde, potem ko je slavila na kar šestih zaporednih tekmah in osvojila tudi skupno zmago. Foto: MMC RTV SLO
Zlati slovenski veslaški dvojni dvojec Iztok Čop-Luka Špik je septembra v Münchnu osvojil že tretji naslov svetovnega prvaka. Foto: EPA
Slovenski hokej se je vrnil med elito po zmagi na svetovnem prvenstvu divizije I v Ljubljani, kjer je bil prvi zvezdnik nedvomno Anže Kopitar. Vsa Slovenija je čakala na dovoljenje LA Kingsov, da Hrušičan lahko zaigra za rise na tivolskem ledu, kjer je z nekaterimi potezami dokazal, zakaj spada med najbolj vroče talente Lige NHL. Foto: RTV SLO
Za odbojkarji ACH Volleyja je zgodovinsko leto v vseh pogledih. Sezono 2006/07 so končali s kar štirimi naslovi, tudi s šokantno zmago v Pokalu Top Teams, v novi sezoni pa oktobra že v prvem nastopu v Ligi prvakov dočakali zmago: ugnali so Noliko Maaseik. Foto: MMC RTV SLO
Slovenske košarkarje bi lahko po nastopu na evropskem prvenstvu v Španiji uvrstili na vrh kategorije: tragični junaki 2007. Selektor Aleš Pipan se je pred prvenstvom spopadel s številnimi odpovedmi nekaterih vrhunskih košarkarjev in bil primoran sestaviti pomlajeno reprezentanco, ki pa je bila toliko bolj homogena, vodji pa našla v povratniku Matjažu Smodišu in kapetanu Radoslavu Nesteroviču. In to je bil ključ do uspeha, kar sedmo mesto in uvrstitev v kvalifikacije za OI nedvomno je, a možnosti so bile še za precej več. Slovenija je v četrtfinalu doživela šokanten poraz z Grki, in to kljub vodstvu z 61:49 dve minuti in 40 sekund do konca. Foto: EPA
Nemški rokometaši so pred svojimi gledalci postali tretjič svetovni prvaki, potem ko so v finalu z 29:24 ugnali Poljsko. Foto: EPA
Anja Pärson je bila prva junakinja svetovnega prvenstva v alpskem smučanju. V domačem Areju je osvojila tri zlate, srebrno in bronasto medaljo. Foto: Reuters
Adam Malysz je bil letošnji kralj Planice, kjer je dobil vse tri tekme na velikem finalu svetovnega pokala in v skupnem seštevku prehitel Andersa Jacobsena. Foto: EPA
Filippo Inzaghi je odločil letošnji finale nogometne Lige prvakov. Milan je z 2:1 ugnal Liverpool. Foto: EPA
Panathinaikos je pred svojimi gledalci postal četrtič klubski evropski prvak. V finalu je s 93:91 ugnal moskovski CSKA. Želimir Obradović je osvojil šesti, rekordni, naslov. Foto: EPA
Kljub porazu moskovskega velikana v finalu Evrolige je bilo košarkarsko leto 2007 rusko leto, saj so tako fantje (prvi naslov) kot dekleta (drugi naslov) osvojili naslov evropskih prvakov, in to po zmagah proti Špancem. Ti so bili gostitelji moškega EP-ja in v finalu v Madridu klonili proti ekipi Davida Blatta z 59:60, Rusinje pa so v italijanskem Chietiju v finalu slavile s 74:68. Foto: EPA
San Antonio je očitno ekipa za liha leta, saj so postali NBA-prvaki v letih 1999, 2003, 2005 in 2007. Na sliki je odločilni dvojec za gladko finalno slavje (skupno 4:0 v zmagah) proti Clevelandu Tony Parker in Tim Duncan. Foto: Reuters
Leto 2007 v formuli 1 je lep primer rekla: kjer se prepirata dva, tretji dobiček (beri naslov svetovnega prvaka) ima. Kimi Räikkonen je v prvem letu pri Ferrariju znal izkoristiti nesoglasja in prepire med McLarnovima nekdanjima sovoznikoma Lewisom Hamiltonom in Fernandom Alonsom ter dosegel tisto, kar je v moštvu Ronna Dennisa zaman lovil. Foto: Reuters