Razočarana Todd Elik in Brendan Yarema. Foto: MMC RTV SLO

Novembra si je srečanja v Tivoliju ogledovalo 500 gledalcev, marca pa je bil to glavni dogodek v Ljubljani. Po administrativni napaki vodstva zeleno-belih je v finalu prišlo do preobrata. Po zaostanku z 1:3 so Salzburžani na koncu zmagali s 4:2.
Gledalci so s številnimi transparenti opozorili na to, kaj si mislijo o odločitvi za zeleno mizo, nato pa so na led zmetali vse, kar so imeli pri roki. Na koncu se je vse izteklo v športnem duhu.
M. R.

Navijači - 6. igralec v Tivoliju. Foto: Iztok Novak
Navijači ZM Olimpije so bili še pod vtisom nedeljskih dogodkov, ko se je izvedelo, da so zmaji četrto tekmo izgubili za zeleno mizo. Green Dragonsi so razvili transparent z napisom Diebe (kraja), zraven pa dodali naziva avstrijske hokejske zveze (OEHV) in kluba iz Salzburga (Red Bull - RBS). Foto: MMC RTV SLO
Najbolj originalen je bil prav gotovo ta transparent, ki je posnemal oglas za znano kreditno kartico. Na eni strani v nemščini ... Foto: MMC RTV SLO
... na drugi pa v slovenščini. Foto: MMC RTV SLO
Dieter Kalt je v 9. minuti za hip utišal navijače, ko je zadel za 1:0. Foto: Iztok Novak
Tribune pa so spet oživele kaj kmalu. Kar nekajkrat sta morala glavna sodnika prekiniti tekmo, ker so navijači na led metali razne predmete. V 18. minuti sta zahtevala celo čiščenje ledu in sledil je 15-minutni odmor. Foto: Iztok Novak
Tomaž Vnuk je pred nadaljevanjem tekme gledalce k bolj strpnemu spremljanju srečanja po mikrofonu pozval kar sam. Foto: Iztok Novak
... že po 10 sekundah pa izenačil na 1:1. Foto: Iztok Novak
Navijači so bili navdušeni. Foto: MMC RTV SLO
V 34. minuti se je Olimpija znašla v novem zaostanku. Matthias Trattnig je takole premagal Klemna Mohoriča. Foto: Iztok Novak
Mohorič je nato klonil še enkrat in vseh upov je bilo konec. Foto: Iztok Novak
Po koncu tekme je sledilo rokovanje vseh igralcev. Takole sta si čestitala vratarja Reinhard Divis in Alex Westlund. Slednji tudi na šesti tekmi zaradi poškodbe gležnja ni igral. Foto: MMC RTV SLO