Maiken Caspersen Falla je slavila peto zmago v svetovnem pokalu. Vse je dobila v šprintih. Foto: EPA

Nobena Slovenka se namreč ni uvrstila med 30 najboljših, ki so se med seboj merile v bojih na izpadanje. Četrtfinalu je bila najbližje Alenka Čebašek, ki je dosegla 36. čas, za vnovični nastop bi morala teči 97 stotink sekunde hitreje. Nika Razinger je bila 44., Lea Einfalt 59., Vesna Fabjna pa 61. Na progo se je podalo 86 tekačic.

V finalu tekačice le dveh držav
Povsem so dominirale Norvežanke in Švedinje, saj so v finalu tekle predstevnice le teh dveh držav. Slavila je Norvežanka Maiken Caspersen Falla, druga je bila Švedinja Stina Nilsson, tretja pa Norvežanka Ragnhild Haga.

Norvežani osvojili prva tri mesta
Podobna dominacija Norvežanov in Švedov je bila tudi v moški konkurenci, le da so vsa mesta na zmagovalnem odru pobrali Norvežani. Zmagal je Sondre Turvoll Fossli, drugi je bil Eirik Brandsdal, tretji pa Petter Northug. Edini slovenski predstavnik Miha Šimenc je osvojil 91. mesto.