Gilles Müller pozira s priznanjem za zmago v Hertogenboschu. Foto: EPA
Lucas Pouille je za zmago v Stuttgartu prejel mercedesa. Foto: EPA

Müller pri 34 letih dobil še drugi turnir letos

Pouille najboljši v Stuttgartu
18. junij 2017 ob 22:34
Hertogenbosch, Stuttgart - MMC RTV SLO, STA

Gilles Müller je v obračunu veteranov v Hertogenboschu dobil šele drugi turnir ATP v karieri, potem ko je s 7:6 (5) in 7:6 (4) premagal Hrvata Iva Karlovića.

Igralca sta s skupnim seštevkom let (zmagovalec 34, poraženec 38) postavila starostni rekord v finalih teniških turnirjev, saj se vse od leta 1976, ko sta v finalu Hongkonga igrala Ken Rosewall (42) in Ilie Nastase (30), za lovoriko ni boril tako star par igralcev.

Za Luksemburžana je bila to druga zmaga v sezoni, potem ko je karierni prvenec doživel letos v Sydneyju.

V Stuttgartu je Francoz Lucas Pouille dosegel tretjo zmago na turnirjih najvišje ravni, v finalu je bil s 4:6, 7:6 (5) in 6:4 boljši od Španca Feliciana Lopeza. Za igralca, ki bo na novi lestvici ATP napredoval na 16. mesto, je to prva zmaga na travnatih igriščih. 23-letnik je slavil še lani jeseni v Metzu, letos pa v Budimpešti.