Teniški igralci so na azijski turneji
5. oktober 2017 ob 12:47,
zadnji poseg: 5. oktober 2017 ob 14:58
Peking,Tokio - MMC RTV SLO

Prvi tenisač sveta Rafael Nadal je po težavah v prvem krogu v osmini finala prikazal precej boljšo predstavo in se uvrstil med osem na turnirju v Pekingu. S 6:3, 6:3 je izločil mladega Rusa Karena Hačanova.

Španec je moral v prvem krogu ubraniti dve zaključni žogi proti Francozu Lucasu Pouilleju, vendar se je izvlekel in slavil s 4:6, 7:6 (6) in 7:5. V četrtfinalu ga čaka Američan John Isner. Turnir v Pekingu je ogrevanje za Šanghaj, kjer bo naslednji teden potekal predzadnji letošnji turnir serije 1.000.

Na njem zagotovo ne bo Miloša Raonića, ki si je na turnirju v Tokiu poškodoval mečno mišico in je moral predati dvoboj gostitelj Jučiju Sugiti. Raonić, ki je že po dvoboju prvega kroga potožil zaradi težav z zdravjem, se je obregnil ob koledar združenja ATP, po katerem imajo igralci tekmovalno sezono dolgo kar 11 mesecev. Dejal je, da igralci enostavno nimajo časa pozdraviti poškodb.

Nazadnje je bil Kanadčan z igrišč odsoten sedem tednov, potem ko je imel avgusta manjšo operacijo zapestja, zaradi katere je bil tudi ob nastop na OP ZDA.