Jaka Blažič je igral dobrih 23 minut in dosegel dve točki, štiri skoke in eno podajo. Foto: ABA

Zdaj se serija seli v Zagreb, kjer bo tretja tekma v sredo, ko bo imela Zvezda prvo zaključno žogo za prvi naslov prvaka v Jadranski ligi. Tudi Cedevita v Ligi ABA še ni osvojila lovorike. Zagrebčani so tako kot na prvi tekmi zelo slabo začeli. Prvih deset minut je bilo povsem v znamenju Beograjčanov, ki so četrtino dobili z 22:8.

Toda tokrat je že v prvem polčasu Cedevita konkretno znižala zaostanek. Gostitelji so sicer v tretji četrtini povedli za 18, do konca tretje četrtine je bilo tedaj še tri minute, pred zadnjimi desetimi pa je vrsta Dejana Radonjića vodila za 12. V zadnji četrtini se je Cedevita hitro povsem približala in v 36. minuti je po košu Stanka Baraća in protinapadu Tomislava Zubčića zaostanek znašal le še dve.

Dvojni dvojčki Marjanovića, Mitrovića in Ukića
Gostje so ujeli priključek, a izenačiti oziroma prehiteti Zvezde jim ni uspelo. Odgovorila sta Marcus Williams in Boban Marjanović. V zadnji minuti je 41 sekund pred koncem, ko je bil izid 65:62, Zvezda imela napad. Nikola Kalinić je zgrešil trojko, gostujoča obramba pa je pod košem slabo pokrila Luko Mitrovića in domači kapetan je žogo spravil skozi obroč ter razblinil dvome o zmagovalcu.

Prvo ime tekme je bil Marjanović, ki je 20 točkam dodal še 14 skokov. Mitrović je prispeval 19 točk, ujel pa še deset odbitih žog. Jaka Blažič je v statistiko vpisal dve točki. Na drugi strani je dvojni dvojček s po 10 točkami in podajami vpisal tudi Roko Ukić, Luka Babić pa je dosegel 14 točk.