V Torontu je pod obročema kraljeval Jonas Valančiunas. Foto: Reuters
Eric Bledsoe
Eric Bledsoe je dal 25 točk, iz igre pa je metal 8/16, ob tem je v statistiko vpisal še sedem skokov in šest podaj. Foto: Reuters
James Harden
Tretji strelec lige James Harden je za zmago Houstona nad New Yorkom prispeval 36 točk. Foto: Reuters
LeBron James
Cleveland je premagal Orlando, LeBron James pa se je izkazal z 29 točkami in 11 podajami. Foto: Reuters

veh porazih izenačil najboljši dosežek v Ligi NBA, ki ga ima tudi Memphis. Nazadnje je edino kanadsko moštvo v tekmovanju ugnalo Phoenix (104:100).

Sunsi so na turneji in za zdaj so bili zelo uspešni, saj so pred gostovanjem v Torontu nanizali štiri zmage zapored. Po zanesljivem vodstvu gostiteljev, ko so v zadnjo četrtino vstopili s 15 točkami naskoka, pa bi Sonca kmalu preobrnila izid. Pet minut pred koncem srečanja je Eric Bledsoe položil za -2, tri minute in pol pa je Isaiah Thomas s trojko približal na 94:93, v naslednjem napadu pa je Bledsoe s prostima metoma povedel. Mož odločitve je bil DeMar DeRozan, ki je v zadnjih 15 sekundah, v zadnjo minuto sta moštvi sicer vstopili izenačeni, zadel štiri proste mete. Pet sekund do konca so gostje imeli še en napad, a je Gerald Green izgubil žogo.

Hornacek zadovoljen s štirimi zmagami v gosteh
V zadnji četrtini so Sunsi iz desetih poskusov zadeli sedem trojk. "Odigrali smo gostujočo turnejo in bili več kot polovično uspešni, kar je zelo dobro," je po šestih gostujočih tekmah in štirih zmagah povedal trener Phoenixa Jeff Hornacek, P. J. Tucker pa je dodal: "Lahko zaostajamo za 20 v zadnji četrtini, pa še vseeno lahko zmagamo. Nikoli nas ne smete odpisati."

Prvi strelec Sunsov je bil Bledsoe, ki je prispeval 25 točk, 17 jih je dodal Markieff Morris, 16 pa Thomas, ki je 12 od teh – štiri trojke – dosegel v zadnji četrtini. Goran Dragić je igral dobrih 21 minut in tokrat ni imel svojega dne. Prispeval je šest točk (3/8 za dve, 0/1 za tri), dodal štiri podaje in en skok. Zorana Dragića ponovno ni bilo v moštvu. V domači vrsti je s 27 točkami osebni rekord postavil Jonas Valančiunas. Litovski center se je izkazal z dvojnim dvojčkom, saj je ujel še 11 odbitih žog. DeRozan je pristavil 23 točk, Louis Williams pa 17.

Sixersi še naprej brez zmage
Portland nadaljuje zmagovito serijo, Philadephia pa je izgubila še 14. tekmo sezone. Trail Blazersi so po zaostanku v prvem polčasu, v tretji četrtini preobrnili izid v svojo korist ter prednost zadržali do konca. 15 točk je v tem obdobju dosegel LeMarcus Aldrige, s 33 točkami in 11 skoki prvo ime tekme. Wesley Matthews je dodal 17 točk, Damian Lillard pa 16. Michael Carter-Williams je bil s 24 točkami prvi strelec Sixersov. Neslavni rekord po najslabšem začetku lige imajo sicer Netsi, ki so pred petimi leti izgubili prvih 18 tekem.

Tekme 24. novembra:
CHARLOTTE - LA CLIPPERS 92:113
Zeller 17; Griffin (16 skokov) in Paul (15 podaj) po 22, Crawford 21.

CLEVELAND - ORLANDO 106:74
James 29 in 11 podaj, Varejao 14; Oladipo 22, Vučević 18 in 13 skokov.

PHILADELPHIA - PORTLAND 104:114
Carter-Williams 24, Sims 22; Aldrige 33 in 11 skokov, Matthews 17, Lillard 16.

TORONTO - PHOENIX 104:100
Valančiunas 27 in 11 skokov, DeRozan 23, Williams 17; Bledsoe 26, Mark. Morris 17, Thomas 16 ... G. Dragić 6 (3/9 iz igre), 1 skok, 4 podaje in 21 minutah. Z. Dragić ni bil v ekipi.

HOUSTON - NEW YORK 91:86