Luis Suarez je v prvenstvu dosegel že 23 golov. Pri tretjem hat-tricku v La ligi mu je dvakrat podal Lionel Messi, ki je začel akcijo tudi za tretji gol Urugvajca. Foto: Reuters
James Rodriguez je z izvrstnim strelom matiral Gorko Iraizoza. Foto: EPA

Na dvoboju z Getafejem je Jan Oblak že 15. v tej sezoni Primere ohranil mrežo nedotaknjeno. Atletico je v 24. krogih dobil vsega 11 golov in ima prepričljivo najboljšo obrambo v ligi. Oblak je po koeficientu v boju za nagrado Zamora za najboljšega vratarja v španskem prvenstvu najboljši. Za novo "ničlo" so zelo zaslužni tudi njegovi soigralci, ki so v obrambi odlično opravili delo in gostitelji sploh niso ogrozili slovenskega vratarja.

Zmago je Atleticu zagotovil Fernando Torres, ki je domačo mrežo zatresel že na začetku druge minute, ko je izkoristil sijajno podajo Yannicka Ferreire Carrasca, ki je prodrl po levi in izvrstno zaposlil izkušenega napadalca, ta pa je rutinirano zadel. Torres je ob zmagi nad Eibarjem (3:1) v zadnjem krogu 100. mrežo zatresel v dresu matičnega kluba, zdaj pa je prvič po oktobru 2013 zadel na dveh tekmah zapored.

Messi in Suarez kot Cruyff ter Olsen
Barcelona se je oddolžila Celti za poraz v prvem delu prvenstva. Na Camp Nouu so gostje klonili s 6:1. V 24. minuti je pri Barci vzgojeni Carles Planas zapravil do tedaj največjo priložnost, ko ni izkoristil zmede v domači obrambi. Tri minute pozneje je isti nogometaš podrl Luisa Suareza, Lionel Messi pa je natančno zavrtinčil žogo prek živega zidu pod prečko. Toda še v prvem polčasu so gostje izenačili, ko je Johna Guidettija v kazenskem prostoru spotaknil Jordi Alba, švedski napadalec pa je zadel z bele točke.

V drugem polčasu je Barca napolnila mrežo Celte. Najprej je Suarez v 59. minuti zadel po mojstrski podaji Messija, ko je žogo dvignil prek gostujoče obrambe. Messi je z izjemnim prodorom v 75. minuti podal Neymarju, ta je streljal, Suarez pa je žogo potisnil v mrežo. Sedem minut pozneje je Messi v kazenskem prostoru preigral Planasa, ki ga je zatem nepravilno zaustavil. Messi je postavil žogo na belo točko, a žogo le potisnil nekoliko naprej v slogu Barcine legende Johana Cruyffa iz Ajaxa leta 1982, pritekel pa je Suarez in jo pospravil v mrežo, kot tedaj Jesper Olsen. Na 5:1 je povišal Ivan Rakitić, piko na i pa je po novi imenitni akciji Barcinega napadalnega trojčka postavil Neymar.

Ronaldo dvakrat zatresel mrežo Bilbaa
Real Madrid je petič zmagal v La ligi pod vodstvom Zinedina Zidana. S 4:2 je na Santiago Bernabeuu odpravil Athletic Bilbao, ki v gosteh ni pri Realu slavil že od leta 2005. Kraljevi klub je povedel v tretji minuti po hitri akciji, ko je Karim Benzema podal na levo, Cristiano Ronaldo pa je preigral gostujočega branilca in žogo z močnim strelom pospravil v mrežo. Sedem minut pozneje so baskovski levi izenačili, ko je veliko napako Raphaela Varana kaznoval Javier Eraso, ki je dosegel prvi ligaški gol.

Madridčani so silovito zaključili prvi polčas. V 37. minuti je najprej James Rodriguez z izjemno natančnim strelom z roba kazenskega prostora povedel Real v vodstvo, osem minut pozneje pa je vodstvo povedel prek Tonija Krossa, ki se je po lepi kombinaciji s kar tremi nogometaši odlično znašel v kazenskem prostoru. Tri minute pred koncem rednega dela je dvome o zmagovalcu razblinil Ronaldo, ki si je po lepi podaji Lucasa Vazqueza povsem z desne v kazenskem prostoru s prsmi zaustavil žogo in jo poslal v mrežo. Končni izid je v 90. minuti z glavo postavil Gorka Elustondo.