Robert Lewandowski je to jesen strah in trepet vratarjev po Evropi. Foto: Reuters
Albanci so četrti debitanti, ki so se uvrstili na EP. Foto: MMC RTV SLO/Reuters
Lewandowski zabija gole tudi v reprezentančnem dresu

Albanci svojim privržencem tokrat niso kravžljali živcev. V Erevanu so povedli že v 9. minuti z avtogolom Hovansijana. Na 2:0 je v 24. minuti povišal Berat Djimsiti, v 76. minuti pa je za pokanje šampanjca poskrbel Armando Sadiku. Albanija bo v Franciji četrti debitant na evropskem prvenstvu poleg Islandije, Severne Irske in Walesa.
Na drugi tekmi v skupini I, ki je imela revijalni značaj, so Portugalci brez Cristiana Ronalda v Beogradu premagali Srbijo z 2:1. V dodatne kvalifikacije morajo Danci in bodo kot nosilci potencialen nasprotnik slovenske reprezentance.
Romuni so se pridružili Severni Irski
V skupini E so se z zmago na Ferskih otokih na Euro uvrstili še Romuni (0:3) in se tako pridružili Severnim Ircem, ki so remizirali na Finskem (1:1). Dva gola za Romunijo je že v prvem polčasu dosegel Constantin Budescu. Madžari so izgubili v Grčiji s 4:3, čeprav so vodili z 1:2 in 2:3. Tako bodo morali v dodatne kvalifikacije, če ne bodo najboljša tretjeuvrščena ekipa, ki se prav tako neposredno uvrsti na EP. Z zmago proti Španiji bi jih prehiteli Ukrajinci.
Rezervist Kruse odločil v Leipzigu
V skupini D je bil veliki troboj med Nemčijo, Poljsko in Irsko, saj bi vsaka od teh držav lahko zasedla mesta od ena do tri.
Nemci so težje od pričakovaj doma ugnali Gruzijo (2:1) in ubranili prvo mesto. Na razprodani Red Bull Areni v Leipzigu so se svetovni prvaki dolgo časa mučili. Selektor Joachim Löw je v 76. minuti namesto Andreja Schürrleja v igro poslal Maxa Kruseja. napadalec Wolfsburga je le tri minute zatem odločil tekmo z levico po podaji Mesuta Özila.

Lewandowski spet v polno
Poljska je v neposrednem obračunu za drugo mesto premagala Irsko z 2:1. Odločilni gol je v 42. minuti dosegel najbolj vroč napadalec te jeseni Robert Lewandowski. Irska tako potuje v dodatne kvalifikacije.
Nastop na EP-ju so si ob gostiteljici Franciji že prej izborili Italija, Wales, Belgija, Anglija, Islandija, Severna Irska, Avstrija, Portugalska, Švica, Španija in Češka.