Lionel Messi je natančno izvedel enajstmetrovko, tako da paragvajski vratar, čeprav se je vrgel v pravi kot, ni imel možnosti za uspeh. To je bil Messijev 46. reprezentančni zadetek. Foto: Reuters

Finalisti lanskega svetovnega prvenstva so imeli po prvem polčasu vse pod nadzorom. Sergio Aguero je po hudi napaki paragvajske obrambe zadel v 29. minuti, Lionel Messi pa je z bele točke kmalu povišal na 2:0, potem ko je Miguel Samudio v kazenskem prostoru naredil prekršek nad Angelom di Mario. Paragvaj je v drugem polčasu spremenil taktiko in izsilil remi. V 60. minuti je Nelson Valdez sprožil pravo "bombo" z več kot dvajsetih metrov in znižal na 2:1, ob koncu tekme pa je izenačil igralec moskovskega Spartaka Lucas Barrios.

"V drugem polčasu smo izgubili nadzor. Greh je, da se je tekma končala z remijem, predvsem zaradi priložnosti, ki smo jih imeli," je povedal argentinski selektor Gerardo Martino, z njim pa se je strinjal tudi Messi: "Prvi polčas smo igrali dobro, v drugem smo razpadli. Žalostno je, da se je tekma tako končala." Argentina na slavje v Copi America čaka vse od takrat, ko je Gabriel Batistuta poskrbel za zmago nad Mehiko pred 22 leti.

V predtekmovalni skupini B je bila tudi tekma med Urugvajem in Jamajko (1:0), edini gol je v 52. minuti dosegel Cristian Rodriguez.