Veliko veselje nogometašev Seville po koncu tekme. Za četrtim mestom izbranci Unaija Emeryja zaostajajo še šest točk. Foto: EPA
Carlos Bacca
Carlos Bacca je bil veliki junak na stadionu Sanchez Pizjuan. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je bil zelo razočaran po zadnjem pisku sodnika. Real je doživel dva grenka poraza in novega spodrsljaja si do konca prvenstva ne sme več privoščiti. Foto: EPA
Victor Valdes
Victor Valdes je v velikih bolečinah zapustil zelenico na nosilih. Foto: EPA
Neymar
Neymar je dosegel osmi in deveti zadetek v španskem prvenstvu. Foto: EPA

Kraljevi klub je klonih drugič v treh dneh. Po nedeljskem porazu na "el clasicu" s 3:4 so izbranci Carla Ancelottija na stadionu Sanchez Pizjuan še drugo sezono zapored ostali praznih rok. Junak je bil napadalec Seville Carlos Bacca, ki je učinkovito zaključil dva protinapada.
Številne priložnosti, vendar le en zadetek Reala
Real je začel odločno, v uvodne četrt ure je bil precej boljši tekmec. Gareth Bale in Karim Benzema sta imela lepi priložnosti. Premoč je v 14. minuti kronal Cristiano Ronaldo s prostega strela s 25 metrov, žoga je v živem zidu zadela Bacco v roko, sprmenila smer in prelisičila vratarja Beta. Sevilla je izenačila pet minut zatem, Jose Antonio Reyes je z desne strani podal pred vrata, kjer je spretni Bacca matiral Diega Lopeza. Real je bil v nadaljevanju znova zelo nevaren, tik pred odmorom je strel Ronalda z golove črte odbil Nicolas Pareja.
Izjemna akcija Rakitića in Bacce
Pritisk Reala se je stopnjeval tudi v drugem delu, iz minute v minuto je bilo bolj vroče pred vrati Seville. V 72. minuti so gostitelji izpeljali edino nevarno akcijo v drugem polčasu, Ivan Rakitić je s peto sijajno preigral Pepeja, nato pa poslal izjemno žogo do Bacce, ki je stekel v protinapad in ukanil Lopeza, vratar Reala se je dotaknil žoge, a ni mogel preprečiti zadetka. V naslednji minuti je Beto odbil nevaren strel Ronalda, tudi zaključni pritisk Reala pa ni obrodil sadov.
Neymar hitro načel mrežo Celte
Barcelona je s 3:0 odpravila Celto. Katalonci so povedli že v 6. minuti, ko je Lionel Messi zaposlil Alexisa Sancheza, ki je podal v sredino, Neymar pa je zatresel mrežo. V uvodne četrt ure so imeli gostitelji veliko premoč, vratar gostov Yoel pa je prepečil še višje vodstvo Barce.
Konec sezone za vratarja Valdesa
V 21. minuti je sodnik Miguel Angel Ayza Gamez že pokazal na belo točko po igranju Adriana z roko, po posvetu s stranskim sodnikom pa si je premislil in dosodil prosti strel, Victor Valdes je žogo uspel zadržati, a se poškodoval. Odnesli so ga z igrišča, obraz si je pokril z rokama, bolečine so bile zares velike. Prve informacije so, da naj bi si poškodoval desno koleno, moral bo na operacijo, sezone je zanj že konec. Zamenjal ga je Jose Manuel Pinto. Po pol ure igre je Andres Iniesta sijajno našel Messija, ki je preigral Yoela in zatresel prazno mrežo.

Pinto ohranil mrežo nedotaknjeno
Najlepšo priložnost za Celto je imel Santi Mina v 53. minuti, izkazal se je Pinto. Končni izid je postavil Neymar po izjemni dolgi podaji Sancheza v 67. minuti, Brazilec je z diagonalnim strelom z levico ukanil Yoela. Pinto je mrežo ohranil nedotaknjeno, dvakrat je bil zelo blizu Mario Bermejo.
Diego Costa poslal Atletico na prvo mesto
Vodstvo je prevzel madridski Atletico, ki je na stadionu Vicente Calderon premagal Granado z 1:0. Odločil je Diego Costa z glavo v 63. minuti.