Messi in Bojan sta skupaj kar petkrat spravila Alvesa na kolena. Foto: EPA
Andres Iniesta in Santiago Acasiete
Guardiola je ob polčasu v igro namesto Inieste poslal Seydouja Keitaja, namesto Xavija pa Thiaga. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo in Gorka Iraizoz
Cristiano Ronaldo je s 14 zadetki najboljši strelec španskega prvenstva, sledi mu Messi s trinajstimi. Foto: Reuters
Angel di Maria in Gonzalo Higuain
Higuain je dosegel svoj sedmi zadetek. Foto: Reuters

Španski prvaki so v 12. krogu nogometnega prvenstva pokazali fantastično strelsko formo in že ob polčasu vodili z 0:5. Lionel Messi se je prvi vpisal med strelce v 17. minuti, ko si je na robu kazenskega prostora izmenjal dvojno podajo z Davidom Villo. Le dve minuti pozneje je napake obrambe Almerie izkoristil Andres Iniesta, čigar strel je bil najprej obranjen, a je prišel do odbite žoge in jo poslal mimo nemočnega vratarja Diega Alvesa. Med strelce se je vpisal tudi Santiago Acasiete, ki je ob strelu Maxwella podstavil nogo in žogo poslal v lastno mrežo. Veliko premoč Barcelone je deset minut pred koncem polčasa po globoki podaji kronal Pedro, ki je žogo poslal mimo Alvesa, ko je ta stekel proti njemu. Takoj v naslednjem napadu Barcelone je v mreži Almerie odjeknila petarda. Prvi strel Messija je domači vratar še ubranil, naslednjega po odbiti žogi pa ne.

Barcin stroj neustavljiv
Barcelona je imela igro povsem v svojih nogah, a tudi Almeria ni bila povsem brez možnosti. Pablo Piatti je v prvem polčasu ogrel dlani Victorja Valdesa, v drugem pa stresel prečko. Bojan Krkić, ki je v drugem polčasu zamenjal Pedra, je po podaji Messija preigral dva branilca in na semaforju se je izpisalo 6:0. Tretji zadetek na tekmi je po dobri uri igre dosegel Messi. Alves je strel Ville ubranil, Messi pa je bil na pravem mestu in mu odbite žoge ni bilo težko od blizu poslati v gol. Končni izid je postavil Bojan, znova po podaji neustavljivega Argentinca.

Lillo po porazu dobil nogo
Pred tekmo so španski mediji pisali, da mora Almeria, ki je letos v La Ligi slavila le enkrat, ne sme izgubiti, sicer bo trener Juanma Lillo, prijatelj in mentor stratega Barcelone Pepa Guardiole, izgubil svojo službo. Takoj po tekmi je sledil krizni sestanek Almerie, ki je Lilla, še preden je zapustil stadion obvestila, da je odpuščen.

Pred "el clasicom" na vrhu Real
Barcelona se je z zmago povzpela na vrh lestvice, kjer pa ni ostala dolgo. Real ima po zmagi nad Athletico Bilbaom (5:1) točko prednosti pred Katalonci. Beli balet je v vodstvo popeljal Gonzalo Higuain, ki je po podaji Angela Di Marie z desnico streljal v spodnji levi kot vrat. Povišal je Cristiano Ronaldo, ko je z roba kazenskega prostora z levico žogo poslal v spodnji levi kot po podaji Mesuta Özila. Znižal je Fernando Llorente, ki ga v zadnjih tednih povezujejo s selitvijo k Realu, ko je iz bližine zadel visoko pod vratnico. Llorente je imel lepo priložnost za izenačenje. Preigral je Ricarda Carvalha in Samija Khediro in žogo poslal mimo Ikerja Casillasa, a je zadetek na golovi črti preprečil Pepe. Casillas se je izkazal pri poskusu Markela Susaeta z okoli 25 metrov.

Po prekršku Markela Susaeta nad Di Mario je z bele točke v levi kot zadel Sergio Ramos. Svoj drugi zadetek na tekmi je Ronaldo dosegel z desnico s prostega strela z okoli 30 metrov, tretjega pa v sodnikovem podaljšku z 11-metrovke po prekršku nad Estebanom Granerom.