Jordi Alba je v sodnikovem podaljšku postal veliki junak na Camp Nouu. Foto: EPA
Šahtar Doneck
Šahtar iz kroga v krog dokazuje, da spada v sam vrh evropskega nogometa. V prejšnjem krogu je odnesel točko z gostovanja v Torinu (1:1), tokrat je svojo moč pokazal Chelseaju. Foto: EPA
Mirko Vučinić
Mirko Vučinić je zadel 10 minut pred koncem tekme v Köbenhavnu in poskrbel za deveti zaporedni remi Juventusa na evropskih tekmah. Foto: EPA
Manchester United
Manchester United je po zaostanku z 0:2 na koncu izvlekel vse tri točke proti Bragi. Foto: EPA
Giorgos Samaras (levo)
Celtic je z zadetkom Giorgosa Samarasa (levo) presenetljivo povedel v Barceloni. Foto: EPA
Thomas Müller in Franck Ribery
Thomas Müller in Franck Ribery se veselita edinega zadetka Bayerna v Lillu. Müller je v 20. minuti zadel z 11-metrovke po prekršku nad Philippom Lahmom. Bavarci so nato povsem nadzorovali tekmo, Lille pa je redko ogrozil Manuela Neuerja. Foto: EPA
Roberto Soldado
Roberto Soldado je v Minsku dosegel hat-trick za zmago Valencie nad Bate Borisovim z 0:3. Foto: EPA

Ukrajinski prvaki so v Donecku prikazali uro in pol vrhunskega nogometa. Izid 2:1 ni realen pokazatelj dogajanja na igrišču, saj bi Šahtar lahko slavil z višjo razliko, če ne bi v vratih gostov stal razpoloženi Petr Čech.
Tekma se še ni dobro začela, ko je v 3. minuti Chelseajevo mrežo po odbiti žogi (v roko je zadela Johna Terryja) načel Brazilec Alex Teixeira. Na 2:0 je v 52. minuti iz protinapada povišal njegov rojak Fernandinho (na sredini igrišča je žogo izgubil Eden Hazard), častni zadetek za Londončane pa je v 88. minuti prispeval Oscar, potem ko je po desni strani prodrl Branislav Ivanović in podal pred vrata.
Vučinić rešil "staro damo"
Šahtar, ki z 12 zmagami na prav toliko srečanjih premočno vodi v ukrajinskem prvenstvu, je Chelseaju zadal prvi poraz v Ligi prvakov po osmih tekmah in prevzel vodstvo v skupini E. Ima sedem točk, "modri" so jih zbrali štiri, Juventus, ki ga je v 81. minuti pred porazom na Danskem rešil Mirko Vučinić (z desne strani mu je podal Mauricio Isla), pa je pri treh.
Nordsjälland, ki je osvojil prvo točko med elito, je povedel v 50. minuti, ko je s prostega strela z 20 metrov prek živega zidu zadel Mikkel Beckmann. Prekršek je storil Giorgio Chiellini, in sicer nad Andreasom Laudrupom, sinom nekdanjega nogometaša "stare dame" Michaela Laudrupa. Do zadetka Vučinića se je z nekaj lepimi obrambami izkazal domači vratar Jesper Hansen.
Barca zadela ob koncu obeh polčasov
V skupini G je Barcelona v končnici strla odpor Celtica z 2:1. Škoti so nepričakovano povedli v 18. minuti, ko je po prostem strelu z glavo meril Grk Giorgos Samaras, žoga se je odbila od Javierja Mascherana in končala v mreži. Barca je napadala, a ji čvrste obrambe ni uspelo prebiti vse do 45. minute, ko je s strelom tik ob vratnici izenačil Andres Iniesta po kombinaciji s Xavijem.
Tudi v drugem polčasu so napadi Kataloncev obrodili sadove šele ob koncu. Fraser Forster je ubranil dva poskusa Lionela Messija, ni pa mogel preprečiti zmagovitega gola Jordija Albe v tako rekoč zadnji akciji na tekmi, ko je branilec na drugi vratnici čez črto potisnil žogo po predložku Adriana. Vmes je David Villa stresel še okvir vrat.
Dvojčka Hernandeza in Alana v Manchestru
Še večji preobrat kot Barceloni je uspel Manchester Unitedu, ki je v skupini H po zaostanku z 0:2 slavil zmago s 3:2 nad Brago. Old Trafford je že po minuti in pol z glavo šokiral Brazilec Alan, ki je v 20. minuti še enkrat zatresel mrežo.
Hitro je odgovoril Javier Hernandez po predložku Šindžija Kagave, v 62. minuti je iz bližine izenačil Jonny Evans, četrt ure pred koncem pa je vse tri točke doma s svojim drugim golom ohranil Hernandez. Mehičan je bil uspešen z glavo. Trener Alex Ferguson je pred nedeljskim derbijem v Premier ligi proti Chelseaju spočil Ria Ferdinanda in Patricea Evraja.
Liga prvakov
3. krog, skupina E:
ŠAHTAR DONECK
- CHELSEA 2:1 (1:0)
Teixeira 3., Fernandinho 52.; Oscar 88.
Šahtar: Pjatov; Srna, Kučer , Rakickij, Rat; Fernandinho, Hubschman , Mhitarjan, Willian ( 88./Costa), Teixeira ( 82./Ilsinho); Luiz Adriano

Chelsea: Čech; Ivanović, Luiz , Terry, Cole ; Ramires, Lampard ( 18./Hazard), Mikel; Oscar, Torres ( 70./Sturridge), Mata.

Sodnik: Damir Skomina (Slovenija)

NORDSJÄLLAND - JUVENTUS 1:1 (0:0)
Beckmann 50.; Vučinić 81.

ŠAHTAR DONECK 3 2 1 0 5:2 7 CHELSEA 3 1 1 1 7:4 4 JUVENTUS 3 0 3 0 4:4 3 NORDSJÄLLAND 3 0 1 2 1:7 1

Skupina F:
LILLE - BAYERN 0:1 (0:1)
Müller 20./11-m

BATE BORISOV - VALENCIA 0:3 (0:1)
Soldado 45./11-m, 55., 69.

VALENCIA 3 2 0 1 6:2 6 BATE BORISOV 3 2 0 1 6:5 6 BAYERN 3 2 0 1 4:4 6 LILLE 3 0 0 3 1:6 0

Skupina G:

SPARTAK MOSKVA - BENFICA 2:1 (2:1)
Carioca 3., Jardel 43./ag; Lima 33.
BARCELONA
- CELTIC 2:1 (1:1)
Iniesta 45., Alba 94.; Samaras 18.
Barcelona: Valdes; Adriano , Bartra, Mascherano , Alba; Xavi, Song, Iniesta; Sanchez ( 80./Villa), Messi, Pedro ( 76./Tello).

Celtic: Forster; Lustig, Wilson, Ambrose, Izaguirre; Samaras ( 43./Forrest), Brown ( 63./Commons), Wanyama, Ledley, Mulgrew ( 76./Kayal); Hooper.

Sodnik: Gianluca Rocchi (Italija)

BARCELONA 3 3 0 0 7:3 9 CELTIC 3 1 1 1 4:4 4 SPARTAK MOSKVA 3 1 0 2 6:7 3 BENFICA 3 0 1 2 1:4 1

Skupina H:
MANCHESTER UNITED - BRAGA 3:2 (1:2)
Hernandez 25., 75., Evans 62.; Alan 2., 20.

GALATASARAY - CLUJ 1:1 (0:1)
Yilmaz 77.; Nounkeu 19./ag
RK: Aguirregaray 28./Cluj
Melo (Galatasaray) je v 35. minuti zastreljal 11-metrovko.

MANCHESTER UNITED 3 3 0 0 6:3 9 CLUJ 3 1 1 1 4:3 4 BRAGA 3 1 0 2 4:5 3 GALATASARAY 3 0 1 2 1:4 1