Luis Suarez je v 7. minuti popeljal Barcelono v vodstvo. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je z natančnim diagonalnim strelom povišal na 2:0. Foto: EPA
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je ublažil Atleticov poraz. Foto: EPA

Za vodstvo Barce po prvem polčasu z 0:2 sta z izjemnima zadetkoma poskrbela Luis Suarez in Lionel Messi. Prvi je v 7. minuti s sredine igrišča prodrl proti vratom, si podal žogo naprej med dvema domačima branilcema in jo v kazenskem prostoru s strelom po tleh poslal v mrežo. Drugi pa je v 33. minuti z močnim strelom z levico s približno 20 metrov zadel zgornji desni kot vrat nemočnega Miguela Angela Moye. Žoga se je za njegov hrbet odbila od vratnice.

Atletico je v drugem delu, ko je napad okrepil Fernando Torres, igral precej bolje in v 59. minuti po prostem strelu znižal z zadetkom Antoina Griezmanna z glavo iz bližine. Kaj več mu kljub pobudi in nekaj priložnostim ni uspelo. Povratna tekma bo v torek na Camp Nouu, zaradi kartonov bosta manjkala Neymar in Atleticov kapetan Gabi.

Obema ekipama v prvenstvu ne gre po načrtih, konec tedna sta se morali zadovoljiti z remijem. Atletico se je v gosteh brez zadetkov razšel z Alavesom, Barca pa je z 1:1 remizirala v Sevilli pri Betisu.