Nogometaši Deportiva ne poznajo poraza že sedem krogov (tri zmage in štirje remiji). Foto: EPA
Alejandro Bergantinos
Alejandro Bergantinos je priigral veliko točko Deportivu. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je bil natančen s prostega strela. Foto: EPA

Gostje iz La Corune so sedmič zapored neporaženi, tudi maja so si v Barceloni z remijem (2:2) zagotovili obstanek med špansko elito. Gostiteljem se je zelo poznala odsotnost poškodovanega Neymarja.

Izjemen gol Messija s prostega strela
V prvem polčasu so bili Katalonci precej boljši, premoč je šest minut pred odmorom kronal Lionel Messi. Argentinec je izjemno izvedel prosti strel s 25 metrov, žogo je poslal prek živega zidu v desni zgornji kot.

Po golu Rakitića vse kazalo na gladko zmago
V 55. minuti je Luis Suarez zatresel mrežo Deportiva, vendar je bil v prepovedanem položaju. Sedem minut zatem je Messi našel Ivana Rakitića, ki je z 18 metrov poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. Barca je vodila z 2:0 in vse je kazalo na gladko zmago.

Deportivo blestel v zadnje četrt ure
Četrt ure pred koncem so gostje prestavili v višjo prestavo. Miguel Cardoso je lepo zaposlil Lucasa Pereza, ki se je znašel sam pred Claudiom Bravom in znižal zaostanek Deportiva. Štiri minute pred koncem je razigrani Perez zaposlil Alexa Bergantinosa, ki je z natančnim strelom izenačil na 2:2.

Barcelona je bila šokirana, skušala je z napadi, a puščala preveč prostora na svoji polovici. Cardoso je v 91. minuti z desne strani prišel do nevarnega strela po protinapadu, a je zadel zunanji del mreže. Perez je v 94. minuti malce prehitro štartal v napad. Če bi krenil s svoje polovice, prepovedanega položaja ne bi bilo in prišel bi popolnoma sam pred Brava.
"Težko je vse skupaj pojasniti. Popolnoma smo izgubili nadzor nad srečanjem, ko bi morali zanesljivo pripeljali tekmo do konca. Na lahek način smo jim pustili priti do izenačenja. Tudi take stvari se dogajajo, zdaj je čas za analizo, saj si na naslednjih tekmah tega ne smemo več privoščiti," je poudaril Andres Iniesta.