Cristiano Ronaldo s soigralci kljub doseženem zadetku v 33. minuti La Rosalede ni zapustil s polnim izkupičkom točk. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Ronaldo je zatresel mrežo Malage, nato pa zapravil strel z bele točke. Foto: Reuters
Nogometaši Barcelone
Nogometaši Barcelone so zmagovito zapustili Kanarske otoke. Las Palmas je sicer ena izmed štirih ekip v španskem prvenstvu, proti kateri Lionel Messi ni (še) dosegel zadetka. Ostale tri so Xerez, Murcia in Cadiz. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je na zadnjih devetih tekmah v vseh tekmovanjih zadel 15 golov. Foto: Reuters
Atletico - Villarreal
Tekma med Atleticom in Villarrealom se je končala brez zmagovalca (0:0). Jan Oblak je na Vicente Calderonu igral vso tekmo. Foto: Reuters

Katalonci so nazadnje klonili 3. oktobra lani pred Sevillo (2:1). Varovanci Luisa Enriqueja so tudi na gostovanju na stadionu Gran Canaria svoje delo opravili z odliko in se dokopali do polnega izkupička točk. Odločilni zadetek je ob izteku prvega polčasa dosegel Neymar. To je bila že njihova 32. zaporedna tekma brez poraza.

Neymar zadel za poln izkupiček točk
Barcelona je že v 6. minuti smuknila v prednost, med strelce se je vpisal Luis Suarez, ki samo potrjuje, da je v tem trenutku v zares izvrstni strelski formi. Urugvajec, ki je na 23 prvenstvenih tekmah v letošnji sezoni zadel 24 golov - na zadnjih devetih srečanjih v vseh tekmovanjih kar 15 -, je bil ob drugi vratnici na pravem mestu po podaji Jordija Albe z leve strani. Veselje katalonskega velikana ni trajalo dolgo, saj je že nekaj minut pozneje izid poravnal Willian Jose. Ta je iz neposredne bližine žogo pod vratarjem Claudiem Bravom zbezal v gol. Vseeno so petkratni evropski prvaki na odmor odšli s prednostjo. Namreč, v 39. minuti je Neymar odbito žogo vratarja Javija Varasa pospravil v mrežo za 1:2.

V nadaljevanju se mreži nista več zatresli, a nekajkrat je bilo zelo vroče v kazenskem prostoru gostujoče ekipe. Največ težav je katalonski obrambi povzročal rezervist Sergio Ezequiel Araujo, ki je trikrat nevarno zapretil, nazadnje v 90. minuti, ko je po visoki podaji v kazenski prostor za dober meter zgrešil Bravova vrata in veliko izenačenje.

Malaga zaustavila kraljevi klub
Nogometaši madridskega Reala so upali na zmago na La Rosaledi, a je imela Malaga drugačne načrte. Madridčane je v vodstvo po dobre pol ure igre popeljal Cristiano Ronaldo, ki je izkoristil odličen predložek Tonija Kroosa in z glavo žogo poslal v mrežo. Počasni posnetek je pokazal, da je bil Portugalec v trenutku podaje v prepovedanem položaju, a je gol obveljal. Kraljevi klub je imel v 36. minuti priložnost, da vodstvo podvoji, potem ko je prekršek za najstrožjo kazen nad Ronaldom storil Weligton Robson Pena de Oliveira, a je Ronaldo strel z bele točke zapravil. Vratar Carlos Kameni je uganil smer njegovega poskusa. V nadaljevanju so gostitelji močneje pritisnili na gol Keylorja Navasa, pritisk se jim je izplačal v 67. minuti. Po predložku z leve strani je ob drugi vratnici zadel Raul Albentosa.

Real do zadnjega sodnikovega žvižga ni pokazal dovolj, da bi Malago zapustil s polnim izkupičkom točk, na koncu so bili varovanci Zinedina Zidana po seriji napak v obrambi lahko celo zadovoljni z remijem.