Po vstopu Lionela Messija je Barcelona zaigrala veliko bolje. Argentinec je dosegel tudi drugi gol izenačenje. Foto: Reuters
Messi je tekmo začel na klopi. Foto: Reuters
Gareth Bale je zabil dva gola. Foto: Reuters

Sevilla je vodila že z 2:0, imela je veliko priložnosti za povišanje vodstva, ki pa jih ni izkoristila, kar lahko še kako obžaluje. Barcelona je namreč v zadnjem delu tekme dosegla kar dva gola in tako nadaljuje neverjeten niz neporaženosti ter koraka novemu naslovu nasproti.

Barcelona, ki v letošnjem prvenstvu še ni izgubila, je srečanje začela z argentinskim virtuozom Lionelom Messijem na klopi. Trener Valverde je v drugem polčasu moral nogometaša poslati na ogrevanje, še posebej po tem, ko je Sevilla povedla v prvem polčasu. Po dolgi podaji na levo stran sta lepo kombinirala igralca Seville, žogo je poznejšemu strelcu Francu Vazquezu v kazenski prostor kot na pladnju serviral Joaquin Correa.

Sevilla je vodstvo povečala v 50. minuti. Ter Stegen je, potem ko je slabo izbil žogo, moral dvakrat posredovati v enem napadu. Prvi je strel z leve strani sprožil Escudero, ter Stegen je strel ubranil, a žogo je odbil do Luisa Muriela. Ta je streljal, žoga se je od okvirja vrat odbila v mrežo Barcelone (2:0). Pet minut pozneje je bila Sevilla blizu novemu golu. Jesus Navas je imel veliko prostora in časa, a ni najbolje reagiral, do strela je sicer prišel, žogo je odbil Pique do Vazqueza, njegov poskus pa je švignil mimo vrat.

Messi je vstopil v igro v 58. minuti in igra Barcelone je takoj zaživela. Messi je v enem izmed napadov lepo zaposlil Philippeja Coutinha, njegov strel pa je ubranil vratar Seville Sergio Rico.

Ko je bilo videti, da bo Sevilla tekmo dobila, je Barcelona vse spremenila v pol minute. Po podaji iz kota je žogo na drugi vratnici v 88. minuti sprejel Luis Suarez, ki je matiral Rica. Barcelona je nadaljevala pritisk, obrestovalo se je v ekspresno hitrem času, ko je Messi z roba kazenskega prostora meril natančno v levi spodnji kot.

Real brez milosti
Čeprav nogometaši Reala nimajo realnih možnosti za osvojitev prvenstva, niso milostni do svojih tekmecev. Tokrat so s 3:0 ugnali Las Palmas. Madridčani so v prvem polčasu nizali priložnosti, do polčasa pa so unovčili dve.

Vodilni zadetek je dosegel Gareth Bale v 26. minuti. S podajo v globino se je izkazal Luka Modrić, Bale je žogo sprejel, bil je hitrejši od obrambe Las Palmasa, akcijo pa je končal z močnim strelom. Bale se je gola razveselil že na samem začetku tekme, a je sodnik dosodil prepovedani položaj.

Drugi gol je zabil Karim Benzema, natančno je izvedel 11-metrovko. To je Madridčanom priboril Lucas, ki ga je v kazenskem prostoru zrušil Jonathan Calleri. Benzema je streljal v levi spodnji kot in zadel za 2:0. Tudi tretji gol so Madričani dali iz 11-m, med strelce se je še enkrat vpisal Gareth Bale.

Tako Benzema kot Bale sta bila tudi v drugem polčasu podjetna, nanizala sta dve nevarni priložnosti, ki pa nista končali v nasprotnikovi mreži. Tudi gostitelji so zapretili nekajkrat, Calleri je v 76. minuti zadel prečko.

Prvega zvezdnika Reala Cristiana Ronalda ni bilo v postavi.