Nesporni junak tekme je bil Valentin Stocker, ki je v končnici tekme dosegel odločilni zadetek in poskrbel za vsesplošno navdušenje na stadionu St. Jakob Park. Med najbolj zaslužnimi za zmago Basla pa je tudi sijajni vratar Yann Sommer, ki je branil izvrstno. Foto: Reuters
Arjen Robben
Arjen Robben se je vso tekmo trudil predreti dobro postavljeno Baslovo obrambo, a neuspešno. Foto: Reuters
Navijači Basla
Navijači Basla so si po tekmi dali duška. Foto: Reuters
Denar
Pred tekmo so bili aktivni tudi preprodajalci na črnem trgu, kjer so vstopnice, kljub visokim cenam, pošle v trenutku. Foto: Reuters
Andre Ayew
Andre Ayew (desno) je v zadnjem napadu na tekmi iz neposredne bližine z glavo dosegel zadetek in pokopal Inter, ki nikakor ne najde poti iz krize. Foto: EPA

Basel je nazadnje v osmini finala igral v sezoni 1973/74, ko se mu je tudi uspelo prebiti v četrtfinale. Tudi tokrat so Švicarji na dobri poti, v Münchnu bodo na povratni tekmi 13. marca branili minimalno prednost.

Ribery v uvodnih minutah zelo razigran
Srečanje so veliko bolj odločno začeli Bavarci, ki so že v 3. minuti zapretili prek Francka Riberyja. Ta je iz neposredne bližine nastreljal vratarja Yanna Sommerja. Francoz je bil v uvodnih minutah zelo razigran, v 12. minuti je po strelu z leve znova ogrel dlani vratarja gostiteljev.

Strahoviti pritisk Basla
Nogometaši Basla so se nato vendarle pobrali in s strahovitim pritiskom, ki je trajal slabih deset minut, dvakrat zadeli okvir gola. V 16. minuti je Aleksandru Radoviću veselje najprej preprečil Manuel Neuer, nato še vratnica. Tri minute pozneje je Neuerja že premagal Alexander Frei, a se je žoga odbila od prečke. Bayern je v drugi polovici prvega polčasa nasprotnika vendarle umiril in si priigral nekaj polpriložnosti, najlepšo je zapravil David Alaba, ki je z razdalje meril v desni zgornji kot, a je bil Sommer oprezen.

Gomez neprestano pretil Baslovi obrambi
Prevlada Bayerna se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Res je, da so bili nevarni tudi Švicarji, a so si Bavarci vseeno priigrali več lepših priložnosti. Po slabi uri igre se je žoga srečno odbila do Maria Gomeza, ki se je znašel v sendviču med Dragovićem ter Davidom Angelom Abrahamom in padel, a je piščalka glavnega sodnika Nicole Rizzolija ostala nema. Gomez je bil dalj časa najbolj razigran nogometaš na zelenici, v 65. minuti je Sommerja želel premagati s 'škarjicami', tri minute pozneje je z roba kazenskega prostora nevarno sprožil še Philipp Lahm, a je ostalo pri 0:0.

Stocker junak tekme
Vroče je bilo tudi v 72. minuti, ko se je iz oči v oči s Sommerjem znašel Gomez, ki mu žoge ni uspelo strpati v mrežo, nad vratarjem pa je nato prekršek storil rezervist Thomas Müller in si prislužil rumeni karton. Do trenutka odločitve je prišlo v 86. minuti, ko je rezervist Jacques Zoua z globinsko podajo sijajno našel še enega rezervista Valentina Stockerja, ki je hladnokrvno zaključil za 1:0. Prednost so Švicarji mirno obdržali do konca.

V prvem polčasu boljši Italijani
Na Velodromu je na tekmi med Marseillom in Interjem prvi polčas minil kot bi mignil, priložnosti je bilo malo, še najlepšo je v 11. minuti zapravil napadalec Interja Diego Forlan, ki je z volejem nevarno sprožil po odličnem predložku Estebana Cambiassa, a je vratar Steve Mandanda žogo odbil v kot. V 37. minuti je polpriložnost zapravil še Mauro Zarate, ki je s šibkim strelom precej olajšal delo domačemu vratarju.

Nogometaši dolgo časa mučili žogo
Tudi drugi polčas ni postregel s presežki, v 74. minuti je prosti strel Wesleyja Sneijderja preusmeril Dejan Stanković. Ta je žogo poslal v vratarjevo naročje. Štiri minute pozneje so na drugi strani zapretili tudi gostitelji, ko je po predložku Morgan Amalfitana Andre Ayew z glavo žogo za las poslal mimo gola.

Andre Ayew zadel v zadnjem hipu
Ko je že kazalo, da se bosta ekipi razšli brez zmagovalca, pa so gledalci vendarle videli zadetek. Francoski prvaki so zmagoviti gol zadeli praktično z zadnjim napadom na tekmi, ko se je Andre Ayew pred vrati znebil Cristiana Chivuja in po predložku z leve z glavo svoji ekipi priboril minimalno prednost pred povratno tekmo v Milanu.