Dva Bayernova strelca: Mario Gomez in David Abala. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je bil junak tekme v Freiburgu. Foto: EPA
Raul
Raul je bil nerešljiva uganka za obrambo Werderja. Foto: EPA

Köln je bil zadnja ekipa v Bundesligi, ki pred to tekmo še ni doživela poraza na Allianz Areni. Vedno je bila taktika ista - "bunker". Zvonimir Soldo je v zadnjih dveh sezonah izvlekel 0:0, tokrat pa izbranci Staleja Solbakkna tudi z igralcem več niso prikazali niti ene nevarne akcije. Bavarci imajo 37 točk in bodo nadaljevanje prvenstva pričakali na prvem mestu.

Poškodba Brečka
Že v prvih minutah so gostitelji krenili z vsemi močmi v napad, "kozlički" pa so se branili z devetimi igralci, le Lukas Podolski je čakal bolj spredaj. V 14. minuti je moral iz igre Mišo Brečko zaradi udarca v mišico, zamenjal ga je Japonec Tomoaki Makino. Poškodba Trboveljčana je le lažja.
Ribery hitro izgubil živce
V 33. minuti sta se zapletla Ribery in Henrique Sereno, povedala sta si nekaj sočnih in oba prejela rumena kartona. Francoz, ki je znan po tem, da mu hitro zavre kri, je izgubil živce. Odrinil je Portugalca in nakazal tudi udarec z glavo, sodnik Guido Winkmann pa mu je takoj pokazal še drugi rumeni karton. Tudi do odmora gostje niso ogrozili Manuela Neuerja. Kljub številčni premoči so še naprej igrali zelo obrambno.

Začetniška napaka Geromela
V 48. minuti so se vsi načrti Kölna podrli. Kapetan Pedro Geromel je naredil neverjetno napako, ki si je ne bi smel privoščiti niti kakšen kadet. Izpred svojega kazenskega prostora je podal naravnost na nogo Thomasa Müllerja, ki je po desni strani potegnil v kazenski prostor in podal pred vrata, kjer je najboljši strelec Bundeslige Mario Gomez le še podstavil desnico ter zatresel mrežo. To je bil že njegov 16. zadetek v letošnji sezoni nemškega prvenstva. Köln se je moral malce odpreti. Po kotu Podolskega se je pred vrati Neuerja zapletel Hrvat Mato Jajalo.

Kroos postavil piko na i
Vse je bilo odločeno v 63. minuti, ko je Toni Kroos podal iz kota, žoga je švignila mimo zmedene obrambe gostov, rezervist David Alaba pa jo je na daljši vratnici popolnoma neoviran le še potisnil mimo Michaela Rensinga v mrežo. Gostje so bili z igralcem več popolnoma nemočni, delovali so kot razbita vojska na razprodani Allianz Areni. Jupp Heynckes je ob navdušenju gledalcev iz igre potegnil še Arjena Robbna in Gomeza, priložnost sta dobila še Luiz Gustavo in Ivica Olić. Prav hrvaški napadalec je zrežiral zadnji zadetek na tekmi, ko je dve minuti pred koncem podal do Alabe. Avstrijec je lepo našel Kroosa, ki je z obrata mojstrsko 'lobal' Reninga z desnico in požel aplavz na odprti sceni. Po tekmi so gledalci uživali v ognjemetu ob jesenskem naslovu Bayerna.

"Vem, da se večina ekip v Münchnu brani, a take postavitve še nisem doživel. Vsi igralci Kölna so stali pred svojimi vrati. Tudi z igralcem več niso niti pomislili na odprto igro. Po prvem golu je bilo jasno, da bomo imeli več prostora, kar smo tudi izkoristili," je bil zadovoljen Gomez, ki je v letu 2011 na 33 tekmah v nemškem prvenstvu dosegel kar 32 golov.