Kevin Kampl in druščina se bojujejo za preboj v osmino finala Lige prvakov, a najverjetneje jih čaka nadaljevanje evropske sezone v Evropski ligi. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je po poškodbi prvič začel tekmo in dosegel dva zadetka. Foto: Reuters
Roberto in Kingsley Coman
Olympiacos ni izbiral sredstev pri ustavljanju Bayernovih napadalcev (na fotografiji vratar Roberto in strelec zadnjega zadetka Kingsley Coman), s čimer pa ni mogel preprečiti visokega poraza (4:0). Foto: Reuters
Alexis Sanchez (desno)
Alexis Sanchez (desno) je bil dvakratni strelec na stadionu Emirates. Foto: Reuters
Willian
Nogometaš Chelseaja Willian je v Tel Avivu v 77. minuti s prostega strela takole povišal na 0:3. To je bil že njegov četrti gol v letošnji Ligi prvakov. Foto: Reuters
Andrij Jarmolenko
Znanec Slovenije iz dodatnih kvalifikacij za Euro Andrij Jarmolenko je načel mrežo Porta z 11-metrovke. Foto: Reuters

Za hladno prho za Nemce je že v 2. minuti poskrbel Mihail Gordejčuk, ki je izkoristil nezbranost gostujoče obrambe in predvsem vratarja Bernda Lena. Ta je ob strelu po tleh s 15 metrov storil veliko napako, saj mu je žoga v mrežo ušla med nogama, ko je že kazalo, da jo bo ustavil z rokama. V 68. minuti je s prefinjenim diagonalnim strelom z notranjo stranjo stopala z desne strani izenačil Admir Mehmedi, lepo je podal Hakan Calhanoglu.
Bayer je sicer večji del tekme napadal (razmerje v strelih je bilo 5:21), vendar v prvem polčasu vse do 45. minute ni resneje ogrozil vrat. Tedaj je sijajno priložnost iz bližine zapravil Javier Hernandez, izkazal se je vratar Sergej Černik. V drugem delu sta bila blizu izenačenja najprej Hernandez in Karim Bellarabi. V zadnjih minutah Bayerju ni uspelo še enkrat matirati dobro organizirane obrambe Bateja.

Teniških 6:1 na Camp Nouu
Na drugi tekmi skupine E je Barcelona s 6:1 zmlela Romo, ki ima tako kot Bayer pet točk, vendar boljši izkupiček na medsebojnih dvobojih. Rimljani v zadnjem krogu gostijo Bate, Bayer pa Barcelono, ki si je že zagotovila prvo mesto.
Za Katalonce sta po dvakrat zadela Luis Suarez in Lionel Messi. Najlepši je bil zadetek Urugvajca za 3:0 ob koncu prvega polčasa iz voleja. Zadnji gol za Barco je po zapravljeni 11-metrovki Neymarja (ubranil jo je Wojciech Szczesny) po odbiti žogi dosegel Adriano. Pet minut zatem na drugi strani z bele točke ni bil uspešen niti Edin Džeko, dvoboj iz oči v oči je dobil vratar Marc-Andre ter Stegen. Napadalec iz Bosne in Hercegovine se je odkupil v 91. minuti, ko je z zadnjo potezo na tekmi z glavo postavil končni izid.

V Münchnu že po 20 minutah 3:0
Na preostalih tekmah je Arsenal s 3:0 premagal Dinamo Zagreb in bo o svoji usodi odločal na zadnji tekmi v Pireju, saj je Olympiacos gladko s 4:0 klonil v Münchnu pri Bayernu. Topničarji bodo morali v Grčiji čez dva tedna za napredovanje zmagati z vsaj dvema zadetkoma razlike. Na Allianz Areni je bilo že po 20 minutah 3:0, zadnji gol pa so nemški prvaki dosegli z igralcem manj na zelenici, saj je bil na začetku drugega polčasa po nepotrebnem prekršku izključen Holger Badstuber, ki se je vrnil po aprilski poškodbi. Tudi varovanci Pepa Guardiole so si že zagotovili status nosilca na žrebu osmine finala, saj jim prvo mesto v skupini F ne more več uiti.
Zelo zanimivo je v skupini G, kjer sta Chelsea in Dinamo Kijev slavila v gosteh, tako da je pred zadnjim krogom lestvica takšna: Chelsea in Porto po 10, Dinamo Kijev 8 točk. Ukrajinci so nekoliko presenetljivo z 0:2 zmagali v Portu (pri drugem zadetku je veliko napako naredil vratar Iker Casillas), Londončani pa so bili v Tel Avivu kar z 0:4 boljši od Maccabija. Para 6. kroga sta Chelsea - Porto in Dinamo Kijev - Maccabi.