Alexis Sanchez je v Lizboni zadel iz bližine po podaji Lionela Messija z leve strani in Barcelona je povedla z 0:1. Foto: Reuters
Carles Puyol
Carles Puyol si je izpahnil komolec in ga seveda ne bo na nedeljskem El clasicu proti Realu. Foto: Reuters
Aleksander Pavlov
Aleksander Pavlov (v sredini) je načel mrežo Bayerna. Foto: EPA
Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci se veseli izenačenja proti Šahtarju. Foto: EPA
Robin van Persie in Wayne Rooney
Robin van Persie (levo) je z dvema zadetkoma poskrbel za preobrat Manchester Uniteda v Cluju. Obakrat mu je podal Wayne Rooney. Foto: EPA
Celtic
Od leta 1986 (Shamrock Rovers) je Celtic čakal na zmago v Ligi prvakov v gosteh! Dosegel jo je v Moskvi in s tem prekinil niz 20 tekem brez zmage, med katerimi je bilo kar 19 porazov. Foto: Reuters
Juan Mata
Juan Mata je bil dvakratni strelec na gostovanju Chelseaja pri Nordsjellandu. Foto: EPA

Barca je v portugalski prestolnici povedla v 6. minuti, ko je Alexis Sanchez zadel iz bližine po podaji Lionela Messija z leve strani. Vodstvo je po sijajnem Argentinčevem prodoru, ki je preigral nekaj igralcev, v 56. minuti povišal Cesc Fabregas.
Puyol in Busquets predčasno z igrišča
Benfica v prvem polčasu ni bila brez priložnosti. Zagrozila je že pred zadetkom Barcelone, a je bil Victor Valdes na mestu. Ta se je izkazal tudi v 11. minuti, ko je strel Lime z leve strani ubranil z nogo. Do odmora so imeli še dve priložnosti Katalonci. Po podaji Sancheza je strel Messija vratar Artur ubranil, Čilenec pa je nekoliko pozneje po dolgi globinski podaji streljal čez vrata, ko mu je Artur pritekel nasproti.
Po drugem zadetku na začetku drugega polčasa je Barcelona tekmo mirno pripeljala do konca. Slavje ob zmagi je pokvarila nova poškodba kapetana Carlesa Puyola (ravno se je vrnil po poškodbi kolena), ki je ob skoku v 78. minuti nerodno padel na roko in so ga morali ob hudih bolečinah z igrišča odnesti na nosilih. Izpahnil si je levi komolec. V 88. minuti je moral zaradi rdečega kartona predčasno pod prho še Sergio Busquets.
Belorusi drugič zmagali s 3:1
Bate je že pred dvema tednoma z 1:3 slavil v Lillu, tokrat pa je njegovo moč v Minsku občutil tudi Bayern. V 23. minuti je prvi z 10 metrov zadel Aleksander Pavlov (predtem je Aleksander Volodko ravno prav zgrešil žogo, da je ta prišla do Pavlova), v 78. je na 2:0 z levico povišal Vitalij Rodionov, končni izid pa je po znižanju Francka Riberyja v 95. minuti postavil naturalizirani Brazilec Renan Bressan. Bavarci so klonili po nizu devetih zmag v vseh tekmovanjih. Pri izidu 0:0 je Toni Kroos s petih metrov zadel "samo" vratnico. Nekajkrat se je izkazal vratar gostiteljev Andrej Gorbunov.
Šahtar v Torinu boljši tekmec
Zanimivo je bilo še v Torinu, kjer je Juventus pričakal ekipo Šahtarja iz Donecka. Oba kluba blestita v domačih prvenstvih, v prestolnici Piemonta pa sta se razšla z neodločenim izidom 1:1. Ukrajinci so imeli več od igre in so v 23. minuti tudi povedli, ko je po podaji rojaka Williana zadel Brazilec Alex Teixeira. Že dve minuti pozneje je izenačil Leonardo Bonucci z lepim strelom pod prečko. Neposredno iz kota ga je s podajo na rob kazenskega prostora zaposlil Andrea Pirlo. Šahtar je bil zelo blizu zmagi v sodnikovem podaljšku, a je strel Williana ustavila prečka. Juventus je bil v drugem polčasu sicer bolj agresiven, najlepšo priložnost pa je iz bližine zapravil Alessandro Matri.