Valter Birsa si je na pripravljalnih tekmah izboril mesto v prvi enajsterici Sochauxa. Foto: EPA
Jan Koller in Michael Chretien
Jan Koller je v dresu Monaca v francoskem prvenstvu debitiral s porazom. Foto: EPA

Varovanci Alaina Perrina so po zaostanku z 0:1 slavili z 2:1. V 17. minuti je domače nogometaše po podaji Arauja Ilana, ki je poleti prišel prav iz Sochauxa, v vodstvo popeljal Frederic Piquionne, vendar je bila njihova prednost hitro izničena, saj je v 23. minuti z glavo izenačil Jerome Leroy.

Slednji je v 41. minuti pripravil imenitno priložnost Birsi, ki pa se sam pred vratarjem Jeremiejem Janotom ni najbolje znašel, tako da je domači čuvaj mreže njegov strel ubranil.

V drugem polčasu zamenjan
Nekdanji napadalec Hita Gorice je v 67. minuti mesto na igrišču prepustil Mickaelu Isabeyu, ta pa je osem minut kasneje v protinapadu podal Alžircu Karimu Zianiju, ki je postavil končni izid 2:1.

Z enakim izidom je v Rennesu slavil tudi Lille, pri katerem pa Mile Ačimovič ni sedel niti na klopi. Boštjan Cesar je odigral vso tekmo za Marseille in odlično opravil nalogo, saj njegovo moštvo ni prejelo zadetka. Končni izid je bil 0:0.

Slabo je prvenstvo začel Paris St. Germain, ki si je doma privoščil poraz proti Lorientu z 2:3, presenečenje pa je tudi poraz Monaca pri Nancyju z 0:1. Aktualni prvak Lyon je že v petek zmagal v Nantesu s 3:1.