Šeško je osem od enajstih zadetkov v Bundesligi dosegel v spomladanskem delu. Foto: EPA

Do konca letošnje sezone so le še trije krogi in rdeči biki imajo odlično izhodišče, da ohranijo četrto mesto, ki neposredno vodi v skupinski del spremenjene Lige prvakov.

Šeško je zelenico zapustil v 70. minuti, drugi Slovenec pri Leipzigu Kevin Kampl pa je priložnost za igro dobil v 87. minuti.

Sancho kaznoval napako Olma
Dortmundčane v sredo čaka prva tekma polfinala Lige prvakov, ko na stadion Westfalen prihaja PSG. Črno-rumeni so bolje začeli tekmo na Red Bull Areni. Povedli so v 20. minuti, ko je Dani Olmo slabo odbil predložek Mariusa Wolfa, Jadon Sancho si je žogo lahko naravnal na desnico in jo poslal v mrežo.

Videosodnik priznal zadetek Opende
Le tri minute zatem je izenačil Louis Openda po podaji Xavija Simonsa. Stranski sodnik je dvignil zastavico, a se je oglasil videosodnik, ki je opazil, da prepovedanega položaja ni bilo, in Leipzig je izenačil na 1:1.

Odličen sklepni del Šeška
V drugi minuti sodnikovega dodatka so gostje slabo izbili žogo po podaji iz kota. Xaver Schalger je streljal z razdalje, vratar Gregor Kobel je žogo odbil, na pravem mestu pa je bil Šeško, ki je žogo z desno nogo poslal pod prečko.

Simakan in Baumgartner potrdila zmago rdečih bikov
Takoj na začetku drugega polčasa je Mohamed Simakan povišal na 3:1, izkoristil je veliko luknjo v obrambi Dortmunda. Končni izid je postavil rezervist Christoph Baumgartner deset minut pred koncem.

Šeško zatresel mrežo Borussie iz Dortmunda
Harry Kane je dosegel že 35. zadetkov v letošnji sezoni. Rekorder Robert Lewandowski jih je pred tremi leti 41. Foto: EPA

Kane odločil generalko Bayerna pred obračunom z Realom
Bayern je vse moči usmeril v Ligo prvakov, v kateri bo na prvi polfinalni tekmi v torek gostil madridski Real. Bavarci so premagali Eintracht iz Frankfurta z 2:1 in se utrdili na drugem mestu.

Harry Kane je v 9. minuti izkoristil odlično akcijo Konrada Laimerja, ki je ušel Mariu Götzeja in sijajno pripravil strel kapetanu angleške reprezentance. Hugo Ekitike je izenačil v 23. minuti z natančnim diagonalnim strelom z 20 metrov, Manuel Neuer je bil prekratek.

Po uri igre je branilec Robin Koch s komolcem zadel Thomasa Müllerja v obraz. Posredoval je videosodnik, glavni delivec pravice Daniel Schlager si je ogledal posnetek ob stranski črti in takoj iztegnil roko proti beli točki. Kevin Trapp se je vrgel v pravo smer, a je bil strel Kana premočan. To je bil že 35. zadetek v letošnji sezoni za najboljšega strelca Bundeslige.

Leverkusen se je znova rešil v 97. minuti
Bayer Leverkusen je ostal neporažen, potem ko se je še drugi konec tedna zapored rešil v zadnji minuti sodnikovega dodatka. Stuttgart je v Leverkusnu vodil z 2:0, a ostal brez treh točk (2:2).

Vsi goli so padli v drugem polčasu. Chris Führich je zabil v 47. minuti, deset minut kasneje pa je bil natančen še Deniz Undav. Na 1:2 je znižal Amine Adil po uri igre. V sedmi minuti sodnikovega dodatka je branilec Robert Andrich po gneči v kazenskem prostoru izenačil.

Bayer Leverkusen ostaja neporažen

Darmstadt se seli v drugo ligo
Darmstadt je kot prvi izpadel med drugoligaše. Usoden je bil poraz proti Heidenheimu z 0:1. Darmstadt ima tri kroge pred koncem le 17 točk in se po eni sezoni poslavlja od prvoligaškega statusa.