Poljak Robert Lewandowski je dosegel 20. prvenstveni gol v sezoni, ki je bržkone najpomembnejši. Foto: EPA
Roman Weidenfeller
Vratar Roman Weidenfeller je bil drugi veliki junak Borussie. Foto: EPA
Borussia Dortmund
Več kot 80.000 gledalcev na stadionu Signal-Iduna Park je ustvarilo sijajno - šampionsko - vzdušje. Foto: EPA
Arjen Robben
Nizozemec Arjen Robben je bil veliki osmoljenec derbija. Po zgrešeni enajstmetrovki se je prijel za glavo, nato pa je v sodnikovem podaljšku "padel" še na "popravnem izpitu", saj mu odbite žoge po prečki Nevena Subotića ni uspelo pospraviti v mrežo. Foto: EPA

Odločilni zadetek je v 77. minuti atraktivno - s peto - dosegel Robert Lewandowski. Varovanci Jürgena Kloppa so tako štiri kroge pred koncem naskok pred Bavarci povečali na "velikih" šest točk, tako da jim bo drugi zaporedni naslov težko še kdo izpulil iz rok.

Najprej vratnica, nato še odločilna "petka"
Borussia je bila večji del tekme boljši tekmec. V prvem polčasu je bila najbližje zadetku v 37. minuti, ko je Robert Lewandowski po podaji Piszczeka z desne strani z glavo zadel vratnico. Poljak v dresu Borussie je bil natančnejši v 77. minuti, ko je po strelu Kevina Grosskreutza z roba kazenskega prostora s peto žogo preusmeril za hrbet vratarja Manuela Neuerja - v levi spodnji kot njegovih vrat.

Robben priigral enajstmetrovko, a jo tudi zapravil
V 85. minuti je domači vratar Roman Weidenfeller podrl prodirajočega Arjena Robbna, tako da je sodnik Knut Kircher pokazal na belo točko. K žogi je pristopil prav Robben, a je njegov slab strel v desno stran Weidenfeller ubranil. Že v sodnikovem podaljšku je branilec Borussie Neven Subotić žogo izbil v prečko, odbito žogo pa je nato Robben z nekaj metrov poslal čez vrata. Malo pozneje je na drugi strani prečko stresel tudi Lewandowski.

Borussia (p)ostaja nočna mora Bayerna
Borussia je tako rekordni niz neporaženosti podaljšala na 24 tekem. Hkrati je po Werderju (1991-1993) postala šele drugo moštvo, ki je Bayern premagalo štirikrat zapored.

Brečko vso tekmo, Novaković nič
Že v torek je Köln, za katerega je Mišo Brečko igral vso tekmo, medtem ko "kaznovanega" Milivoja Novakovića ni bilo v moštvu, z 0:4 klonil v Mainzu.