Cesc Fabregasc je dosegel drugi zadetek v Premier ligi. Španec je zbral že 12 podaj. Foto: EPA
John Terry
John Terry je že v 2. minuti z glavo zatresel mrežo. Foto: EPA
Phil Bardsley in Eden Hazard
Edena Hazarda so skušali zaustaviti na vse načine. Phil Bardsley bi si lahko prislužil tudi izključitev. Foto: EPA

Modri imajo na vrhu lestvice tri točke naskoka pred Manchester Cityjem. V angleškem prvenstvu se začenja zgoščen praznični spored, naslednji krog bo na sporedu že v petek (Chelsea bo ob 13.45 gostil West Ham), nato pa še v nedeljo.
Chelsea je le na zadnjih dveh gostovanjih remiziral s Sunderlandom (0:0) in presenetljivo izgubil v Newcastlu (2:1). Prednost pred tekmeci je precej skopnela.
Terry zadel že v 2. minuti
Za sanjski štart je poskrbel John Terry, ki je že v 2. minuti zadel z glavo po podaji Cesca Fabregasa iz kota. Branilec je odigral že 650. tekmo za Chelsea. V 20. minuti je Phil Bardsley podrl Edena Hazarda, gostje so zahtevali rdeči karton, Jose Mourinho je bil jezen na sodnika Neila Swarbricka, ki se je odločil le za rumeni karton. Modri so nadzorovali potek srečanja, gostitelji pa so bili večkrat nezbrani. V 31. minuti je imel veliko priložnost Diego Costa, ki pa je meril mimo vrat.

Adam ni bil natančen
V 52. minuti je Willian ušel po desni strani, njegov strel pa je obranil Asmir Begović. Največjo priložnost za izenačenje je imel Charlie Adam v 72. minuti, ko je z roba kazenskega prostora streljal mimo gola.
Fabregas srečno postavil končni izid
12 minut pred koncem je Hazard podal do Fabregasa, ki ni najbolje zadel žoge z desnico, a je vseeno prelisičila vratarja Begovića in se odkotalila v mrežo. Šest minut zatem je rezervist Andre Schürrle zaposlil Diega Costo, ki pa ni imel svojega večera, izkazal se je Begović.
Hazard odšepal z igrišča
V zadnji minuti je Jonathan Walters pokosil Hazarda, zadel ga je v ahilovo tetivo. Belgijec je obležal na zelenici, nato se je le pobral, a je v 93. minuti odšepal z igrišča.

Chelsea je četrtič na vrhu lestvice tik pred božičem, v sezonah 2004/05, 2005/06 in 2009/10 je nato tudi osvojil naslov. Mourinho je osmič v vodstvu ob tem prazniku, v vseh prejšnjih sedmih primerih je osvojil prvenstvo.