Jesse Lingard je z dvema goloma odločil derbi. Zmaga Manchester Uniteda je lepa popotnica pred derbijem z mestnim tekmecem Manchester Cityjem, ki bo na sporedu v naslednjem krogu, v nedeljo, 10. decembra, na Old Traffordu. Foto: Reuters
Antonio Valencia
Antonio Valencia je Manchester United že v četrti minuti popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Alexandre Lacazette
Edini strelec Arsenala Alexandre Lacazette je bil po tekmi upravičeno razočaran. Topničarji bi morali glede na prikazano iztržiti več. Foto: Reuters
Eden Hazard je dvakrat zatresel mrežo Newcastla. Za Chelsea je zadel tudi Alvaro Morata. Foto: Reuters

"Rdeči vragi" so sanjsko začeli obračun na stadionu Emirates. V 4. minuti sta si po odvzeti žogi Pogba in Antonio Valencia izmenjala dvojno podajo, Valencia pa je nato z diagonalnim strelom po tleh matiral Petra Čecha. Žoga je šla med nogami Nacha Monreala in tudi Čecha.

V 11. minuti je Manchester povišal vodstvo. Branilec Škodran Mustafi je ob agresivnem Romeluju Lukakuju izgubil žogo. Belgijec je nato podal do Anthonyja Martiala, ki je elegantno povratno podal do Jesseja Lingarda, ta pa je s strelom od vratnice še drugič ukanil Čecha. Malo kasneje je moral Mustafi zaradi poškodbe z igrišča.

Arsenal je bil v nadaljevanju precej nevarnejši, saj se je Manchester nekoliko povlekel nazaj. Topničarji so bili najbliže golu v 32. minuti, ko je Alexandre Lacazette stresel prečke. Statistika: posest žoge 70:30, streli 8:3, streli v okvir vrat 5:2 - vse v korist Arsenala.

Lacazette dosegel gol priključka
V 49. minuti so bili "topničarji" le nagrajeni za napadalno igro. Alexis Sanchez je poslal predložek v kazenski prostor za hrbet gostujoče obrambe, ki je neuspešno nastavila ofsajdsko zanko. Aaron Ramsey je žogo na kratko podal do Lacazetta, ta pa jo je nato poslal mimo vratarja Davida De Gee v mrežo.

De Gea preprečil izenačenje
Na drugi strani je Lingard v protinapadu stresel vratnico. Tekma se je razživela "na polno". V 55. minuti je De Gea z dvema izjemnima obrambama v enem napadu najprej ustavil poskus Lacazetta, nato pa še Sancheza.

Pogba in Lingard poskrbela za 3:1
In ko se je zdelo, da je izenačenje domačih le še vprašanje časa, je Manchester v 63. minuti izpeljal protinapad v režiji Pogbaja in Lingarda. Pogba je na desni strani kazenskega prostora dobil dvoboj z rojakom Laurentom Koscielnyjem in podal na drugo vratnico, kjer je osamljeni Lingard žogo s kakšnega metra potisnil v nebranjeno mrežo.

Pogba upravičeno izključen
V 73. minuti je prav Pogba naredil veliko neumnost, saj je s podplatom grobo pohodil Hectorja Bellerina, tako da mu je sodnik Andre Mariner upravičeno pokazal rdeči karton. Kljub igralcu več pa topničarji niso uspeli ogroziti zmage rdečih vragov. Statistika govori o veliki, a jalovi premoči domačih: posest žoge 75:25, streli 21:5, streli v okvir vrat 13:4.

Chelsea po zaostanku zabil tri gole
Krog se je sicer začel z zmago Chelseaja nad Newcastlom (3:1). Na Stamford Bridgeu se je najprej zatresla domača mreža. V 12. minuti je obramba modrih neodločno posredovala. Thibaut Courtois je nato sicer žogo izbil pred Jacobom Murphyjem, toda le do Dwighta Gayla, ki jo je pospravil v mrežo. Po zaostanku je Chelsea, ki na lestvici zaseda tretje mesto, pritisnil. Devet minut so gostitelji potrebovali za izenačenje, ko je sicer Florian Lejeune posredoval po predložku, vendar je do žoge prišel Eden Hazard, ki je z močnim strelom zadel za 1:1.

33. minuta je tekla, ko je Victor Moses z desne poslal predložek pred vrata. Lejeune in Chancel Mbemba sta zgrešila žogo, v mrežo pa jo je pospravil Alvaro Morata. 16 minut pred koncem rednega dela je Chelsea povišal prednost. V kazenskem prostoru je padel Moses, ki ga je nepravilno zaustavil Matt Ritchie, enajstmetrovko pa je zanesljivo izvedel Hazard.

Vodilni Manchester City bo v nedeljo gostil West Ham.