Sergio Aguero je načel mrežo West Bromwich Albiona in se ustavil pri dveh doseženih zadetkih ter dveh podajah. Zasluženo je prejel naziv igralca tekme. Foto: Reuters
Carlos Tevez
Carlos Tevez je tekmo začel v prvi postavi in se tudi izkazal z doseženim zadetkom. Očitno je spor z Robertom Mancinijem res le še stvar preteklosti. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayna Rooneyja, ki je v preteklosti rdeče vrage že ničkolikokrat izvlekel iz zagate, je nogometašem Wigana tokrat uspelo zaustaviti. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie je hladnokrvno izvedel strel z bele točke in dosegel zmagoviti zadetek za Arsenal. Zmago topničarjev na Molineuxu sta potrdila Theo Walcott in Yossi Benayoun. Foto: Reuters
Andy Carroll
Veselje Liverpoolovih nogometašev na Ewood Parku po zmagovitem zadetku Andyja Carrolla v 91. minuti. Foto: Reuters

Varovanci Roberta Mancinija so bili preprosto boljši tekmec, večji del tekme so preživeli na polovici gostujoče ekipe, prek Sergia Aguera pa so povedli že v 6. minuti. Argentinski napadalec se je z razdalje odločil za strel in premagal nemočnega Bena Fosterja. Gostitelji so vodstvo podvojili v deveti minuti nadaljevanja, ko je znova zadel Aguero. Ta je odlično kombiniral s Samirjem Nasrijem in po dvojni podaji s Francozom z desnico matiral gostujočega vratarja.

Na 3:0 je povišal še en Argentinec - Carlos Tevez. Nekdanji napadalec West Hama in Manchester Uniteda je z dobrih desetih metrov zadel po sijajni povratni podaji Aguera. Končni izid je po dobri uri igre postavil David Silva, ki je izkoristil hudo napako gostujoče obrambe in z lobom še četrtič zveste navijače spravil v delirij.

Maloney zadel za zgodovinsko zmago
Spodrsljaj pa so si privoščili pri Cityjevem mestnem tekmecu Manchester Unitedu, ki je v Wiganu izgubil z 1:0. Gostje so razočarali s sila bledo predstavo, v igri so storili preveč napak, Wigan pa je zadetek dosegel že v prvem polčasu, a je veselje Victorju Mosesu preprečila sodniška trojka, ki je v akciji ob zadetku dosodila prekršek Garyja Caldwella nad Davidom De Geo. Gostitelji so spoznali, da rdeči vragi nimajo svojega dne, in v četrti minuti nadaljevanja tudi povedli. Z roba kazenskega prostora je žogo fantastično v mrežo pospravil Shaun Maloney. Slabe pol ure pozneje je David De Gea s ključno obrambo preprečil povišanje vodstva, ko je ubranil strel Mosesu.

Varovanci Alexa Fergusona so bili razglašeni, nikakor niso našli pravega ritma, deset minut pred iztekom rednega dela srečanja je dlani Alija Al Habsija končno ogrel Danny Welbeck, a to je bilo premalo za morebitni povratek, morebiti celo za tako želeni preobrat. Nogometaši Wigana so prvič v zgodovini (do zdaj so odigrali 15 tekem) ugnali rdeče vrage in vknjižili pomembne tri točke v boju za obstanek med elito.

Topničarji v Wolverhampton na strelske vaje
Slast zmage so okusili tudi nogometaši Arsenala, ki so na Molineuxu ugnali Wolverhampton (0:3), vknjižili tri točke in naredili zelo velik korak h končni osvojitvi tretjega mesta ter neposredni uvrstitvi v Ligo prvakov. Tekma se je za gostitelje pravzaprav končala že v 7. minuti, ko je Sebastien Bassong v kazenskem prostoru podrl Thea Walcotta, zakrivil 11-metrovko in si prislužil še predčasno pot pod prho. Z bele točke je bil s 'panenko' učinkovit Robin van Persie. Že takoj zatem so topničarji vodstvo podvojili. Z izjemnim prodorom je domačo obrambo presekal Walcott, si nato prek dvojne podajo z van Persiejem pripravil prostor za strel in žogo ob vratnici hladnokrvno poslal za hrbet nemočnega Wayna Hennesseyja.

Gostitelji Londončanom niso bili kos, ves čas so se branili, še najnevarnejši so bili po dobri uri igre, ko je Kevin Doyle po predložku Matthewa Jarvisa ogrel dlani Wojciecha Szczesnyja. Končni izid je s strelom ob bližnji vratnici postavil Yossi Benayoun.

Na Wembleyju bo branil Jones
Nogometaši Liverpoola so v Blackburnu slavili z 2:3, a plačali visok davek za zmago, saj je bil v 25. minuti zaradi prekrška v kazenskem prostoru izključen Alexander Doni. V igro je vstopil Brad Jones, ki bo tako branil na polfinalni tekmi FA-pokala proti Evertonu in ubranil strel z bele točke Yakubuju Aiyegbeniju. Rdeči so sicer hitro povedli, med junake pa se je z dvema bliskovitima zadetkoma vpisal Maxi Rodriguez. Gostitelji so pozneje izkoristili prednost igralca več in izid prek Yakubuja poravnali, a je v izdihljajih tekme po lepi kombinaciji z Danielom Aggerjem zmago svoji ekipi s strelom pod prečko priboril Andy Carroll.