Alvaro Negredo je odločil derbi med Manchester Cityjem in Liverpoolom, potem ko je žogo v mrežo poslal po slabem posredovanju gostujočega vratarja Simona Mignoleta. Foto: Reuters
Philippe Coutinho
Philippe Coutinho je Liverpool v 24. minuti s strelom v prazno mrežo povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Vincent Kompany
Takole je Vincent Kompany v 31. minuti ukanil gostujočega vratarja Simona Mignoleta. Foto: Reuters
Luis Suarez
Čeprav se ni vpisal med strelce, je Luis Suarez znova blestel na zelenici, z odličnimi podajami je razigraval svoje soigralce in bil ves čas trn v peti Cityjevih branilcev. Foto: Reuters
Theo Walcott
Theo Walcott je z Lucasom Podolskim poskrbel za preobrat Arsenala na Upton Parku. Foto: Reuters
James Chester
James Chester (levo) je bil tragični junak srečanja med Hull Cityjem in Manchester Unitedom. Najprej je že v uvodnih minutah tekme svojo ekipo povedel v vodstvo, nato pa je v nadaljevanju storil veliko napako in z avtogolom poskrbel za zmago rdečih vragov. Foto: Reuters
Eden Hazard
Eden Hazard je proti Swanseaju dosegel 100. Chelseajev zadetek na Boxing day in varovancem Joseja Mourinha prinesel pomembno zmago. Foto: Reuters
Tottenham
Tottenhamu kljub izjemno napadalni postavi (tekmo so začeli Emmanuel Adebayor, Roberto Soldado, Christian Eriksen, Glyfi Sigurdsson in Nacer Chadli - pozneje je v igro vstopil še Erik Lamela), ki jo je na zelenico White Hart Lana poslal menedžer Tim Sherwood, ni uspelo streti West Bromwicha. Ta je z gostovanja v Londonu odnesel veliko točko (1:1). Edini zadetek za gostitelje je s prostega strela dosegel Eriksen (na fotografiji). Foto: Reuters

Tradicionalni krog na 'Boxing day' je v angleški Premier ligi poskrbel za sila razburljive tekme, po katerih so najbolj veseli pri Arsenalu, ki se je z zmago nad mestnim tekmecem West Ham Unitedom ponovno zavihtel na vrh prvenstvene lestvice.

Spodrsljaj so si privoščili pri Evertonu, ki je doma z igralcem manj (izključen je bil vratar Tim Howard) klonil pred zadnjeuvrščenim Sunderlandom, in pri Tottenhamu, ki mu kljub izjemno napadalni postavi ni uspelo streti West Bromwicha.

Coutinho zadel za vodstvo Liverpoola
Derbi so bolje začeli gostitelji, ki so že v 5. minuti po Navasovem strelu z glavo zadeli vratnico, nato pa so, zlasti na sredini igrišča, zavladali Liverpoolčani, ki so postajali iz minute v minuto bolj samozavestni. V 19. minuti je Luis Suarez še pravočasno oddal žogo Raheemu Sterlingu, ki je stekel proti Joeju Hartu in tudi zadel, a je stranski sodnik akcijo že predtem razveljavil zaradi domnevnega prepovedanega položaja.

Rdečih sodniška odločitev kljub vsemu ni vrgla iz tira, že pet minut pozneje so povedli. Po lepo izvedeni akciji je Suarez pred golom znova našel Sterlinga, ki je preigral vratarja, žogo pa je v prazno mrežo z leve strani poslal Philippe Coutinho.

City še pred odmorom do preobrata
Rajanje Liverpoolovih navijačev na Etihadu ni trajalo dolgo, saj so sinjemodri izid zelo hitro poravnali. Po predložku iz kota je ob Martinu Škrtlu v 31. minuti najvišje skočil Vincent Kompany in z glavo zadel za 1:1. Gostitelji so do konca polčasa večkrat resneje zapretili, v sodnikovem dodatku jim je uspel preobrat. Po krasnem protinapadu je sprožil Alvaro Negredo, ob slabšem posredovanju gostujočega vratarja Simona Mignoleta pa je žoga počasi skakaje prečkala golovo črto.

Liverpool močnejši v drugem polčasu
V nadaljevanju so Liverpoolčani večkrat močno pritisnili na domačo obrambo, že v 50. minuti je znova zapretil Suarez, ki je spretno ukradel žogo in poskrbel za kaos v kazenskem prostoru, a je stranski sodnik akcijo vnovič prekinil zaradi prepovedanega položaja. Rdeči so bili nevarnejši, v 71. minuti se je po hitri akciji in Škrtlovi podaji pred vrati najbolje znašel Jordan Henderson in s peto sprožil proti golu, a je Hart strel ubranil. Dve minuti pozneje je Suarez pobegnil po levi strani in pred vrata poslal fantastično podajo, iz neposredne bližine pa je zatajil Sterling, ki je zgrešil tako rekoč prazna vrata in je žogo poslal krepko čez gol.

Suarez zahteval 11-m, a je ni dobil
V končnici srečanja so varovanci Manuela Pellegrinija odlično zaustavili Liverpoolove nalete, zadnjo pravo priložnost so si gostje priigrali v 85. minuti, ko je prosti strel s 30 metrov zapravil Suarez. V 89. minuti je Suarez zahteval še najstrožjo kazen, potem ko ga je v kazenskem prostoru za dres vlekel Joleon Lescott, a je piščalka glavnega sodnika Leeja Masona ostala nema.

Walcott in Podolski rešila topničarje
Arsenal je v londonskem derbiju odpravil West Ham United (1:3). Junak tekme je bil Theo Walcott, ki je zrežiral preobrat, potem ko je 'kovače' v vodstvo na začetku drugega polčasa po napaki Wojciecha Szczesnyja popeljal Carlton Cole. Angleški napadalec je najprej prvi gol zadel z leve strani v 68. minuti, zmagoviti zadetek pa je zgolj tri minute pozneje po predložku rezervista Lucasa Podolskega, ki je zamenjal poškodovanega Aarona Ramseyja, dosegel z glavo. To je bil sploh njegov prvi prvenstveni zadetek z glavo. Zmago topničarjev je z levico z roba kazenskega prostora dobrih deset minut pred iztekom rednega dela srečanja potrdil Podolski.

Preobrat Manchester Uniteda v Hullu
Rdeči vragi so tekmo začeli katastrofalno, saj so se že zelo hitro znašli v zaostanku z 2:0. Že v 4. minuti je po akciji iz kota iz neposredne bližine neubranljivo žogo pod prečko poslal James Chester. V 13. minuti je vodstvo gostiteljev po napaki Jonnyja Evansa podvojil David Meyler. Toda varovanci Davida Moyesa so se zelo hitro pobrali in že pred odmorom poravnali izid. Najprej je za 2:1 po predložku Adnana Januzaja z glavo zadel Chris Smalling, izenačujoči zadetek je s fantastičnim projektilom z razdalje dosegel Wayne Rooney. United je v nadaljevanju, ko je poškodovanega domačega vratarja Allana McGregorja zamenjal Steve Harper, postal šele prva ekipa v zgodovini, ki se je na 'boxing day' pobrala po zaostanku z 2:0 in na koncu zmagala.

Odločilni gol je v lastno mrežo - s sicer izjemnim strelom z glavo - zadel Chester. V končnici tekme so 'tigri' večkrat nevarno zapretili, a se mreža ni več zatresla. V 90. minuti je po neumnosti Antonio Valencia prejel še drugi rumeni karton in si prislužil predčasno pot pod prho. Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Robert Koren je odigral drugi polčas srečanja, potem ko je po odmoru zamenjal strelca drugega Hullovega zadetka Meylerja.