Nogometaši Manchester Cityja so se znesli nad Tottenhamom, ki je utrpel drugi najhujši domači poraz v letošnji sezoni. Najhujši poraz je doživel proti Liverpoolu, ki je na White Hart Lanu slavil s kar 5:0 in je zabil še zadnji žebelj v krsto nekdanjega menedžerja 'ostrog' Andreja Villasa Boasa. Foto: Reuters
Yaya Toure
Takole je Yaya Toure z bele točke zadel za 0:2. Foto: Reuters
Nogometaši Chelseaja
Nogometaši Chelseaja so doma zgolj remizirali z West Ham Unitedom. Foto: Reuters
Adrian
West Hamov vratar Adrian je na Stamford Bridgeu branil izjemno. Foto: Reuters
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o je konec tekme začinil z (razveljavljenim) golom, ki bo še nekaj časa buril duhove. Foto: Reuters
Sam Allardyce
Menedžer West Hama Sam Allardyce kar ni mogel pričakati zadnjega sodnikovega žvižga. Foto: Reuters
Christian Benteke
Na Villa Parku v Birminghamu sta se v lokalnem derbiju udarila Aston Villa in West Bromwich Albion, ki sta že v prvem polčasu dosegla pol ducata zadetkov (3:3). V nadajlevanju je zmagovalca takole z bele točke odločil napadalec gostiteljev Christian Benteke. Foto: Reuters

City je bil razred zase, goste je v vodstvo popeljal Sergio Aguero, ki pa se je nato poškodoval in je še pred odmorom zapustil zelenico.

Tekma se je prelomila na začetku drugega polčasa, ko so gostitelji zakrivili domnevni prekršek za najstrožjo kazen, za nameček pa so zaradi izključitve izgubili še Dannyja Rosa. Aktualni angleški podprvaki so tako izkoristili spodrsljaja Chelseaja in Arsenala ter se zavihteli na vrh prvenstvene lestvice.

Aguero zadel, nato odšel
Sinjemodri iz Manchestra so tekmo začeli v slogu letošnjih predstav - hitro so pritisnili na vrata gostiteljev in prvič resneje zapretili že v 5. minuti srečanja, ko je Aguero zlahka ušel branilcem in z diagonalnim strelom z desne strani zatresel desno vratarjevo vratnico. Kmalu zatem je Argentinec s strelom z glavo izsilil odlično obrambo vratarja Huga Llorisa, nato pa je Francoza vendarle premagal v 15. minuti, ko je po lepi globinski podaji Davida Silve mojstrsko ukanil domačega vratarja. Gostje so bili v prvem polčasu izrazito boljši nasprotnik, Tottenham si resnejših priložnosti ni pripravil, še najbolj vroče je bilo v 37. minuti, ko je po prostem strelu Christiana Eriksena iz neposredne bližine žogo v mrežo pospravil Michael Dawson, a je bil gol zaradi domnevnega prepovedanega položaja razveljavljen.

V končnici prvega polčasa so gostje doživeli hud udarec, saj je moral zaradi poškodbe stegenske mišice zelenico predčasno zapustiti njihov najboljši strelec Aguero. Zamenjal ga je Stevan Jovetić.

Marriner (s pomočnikom) dvignil veliko prahu
Že v uvodnih minutah nadaljevanja je glavni sodnik Andre Marriner s svojim pomočnikom poskrbel za gnev Tottenhamovih nogometašev in navijačev, ko je dosodil najstrožjo kazen v korist gostov, potem ko naj bi domnevni prekršek za 11-metrovko nad Edinom Džekom storil Danny Rose. Slednji je bil zaradi prekrška tudi izključen, z bele točke pa je bil natančen Yaya Toure. Londončani so bili na tleh, že nekaj minut pozneje se je po nenehnih strelih v kazenskem prostoru najbolje znašel Džeko in žogo pod prečko v mrežo poslal za 0:3. To je bil že njegov šesti zadetek na prav toliko tekmah proti Tottenhamu.

Domači žarek upanja zasenčil Jovetić
Toda Cityjevo trojno vodstvo ni zdržalo dolgo, po slabi uri igre se je po predložku iz kota in srečno odbiti žogi pred vrati odlično znašel Etienne Capoue in s polvolejem s petih metrov znižal zaostanek svoje ekipe na -2 (1:3). Na White Hart Lanu je zasijal žarek upanja, navijači so z glasnim spodbujanjem svoje ljubljence želeli popeljati do naslednjega gola, a so imeli varovanci Manuela Pellegrinija drugačne načrte. S številčno premočjo niso imeli težav pri ustvarjanju (pol)priložnosti, v 79. minuti je eno izmed njih izkoristil Jovetić za 1:4. "Petarda" je odjeknila po strelu kapetana Vincenta Kompanyja.

West Hamova obramba zdržala
City se bo v derbiju naslednjega kroga v ponedeljek na Etihadu pomeril s Chelseajem, ki mu nikakor ni uspelo doseči zadetka na mestnem derbiju z West Ham Unitedom. Razmerje v strelih je bilo kar 39:1 v korist modrih s Stamford Bridgea, a zgolj 9:1 v okvir vrat. Napeta je bila predvsem končnica tekme, ko so varovanci Joseja Mourinha napadali z vsemi razpoložljivimi sredstvi, a je vse (ne)mogoče branil izvrstni vratar Adrian. Zelo sporen je bil tudi zaključek v 97. minuti - tekma je bila podaljšana zgolj za štiri -, ko je Samuel Eto'o zatresel prazno mrežo, potem ko si je gostujoči vratar, vsaj tako je kazalo, privoščil napako, a je glavni sodnik Neil Swarbrick zadetek na ogorčenje Kamerunca razveljavil.