Diego Milito je v 54. minuti odločil 177. milanski derbi. Foto: Reuters
Paolo Sammarco in Boštjan Cesar (Chievo)
Boštjan Cesar je tako objel edinega strelca na tekmi v Veroni Paola Sammarca. Foto: EPA
Cyril Thereau (Chievo) - Armin Bačinović (Palermo)
Zadnje dni so bile vse močnejše govorice, da bi lahko Palermo in Chievo naredilo menjavo: Armin Bačinović - Luca Rigoni. Foto: EPA
Davide Astori (Cagliari) - Marco Borriello (Juventus)
Juventus ostaja brez poraza, a po osmem remiju mu grozi izguba vodstva v Serii A. Foto: EPA
Sebastian Giovinco (Parma)
Parma je odlično začela obdobje pod novim trenerjem Robertom Donadonijem. Takole je Giovinco proslavil gol za končnih 3:1. Foto: EPA

Že v 4. minuti srečanja je Inter zatresel mrežo, a zadetek Thiaga Motte zaradi prepovedanega položaja ni obveljal. Igra je bila precej dinamična, v 21. minuti je Urby Emanuelson lepo našel Kevina Princa Boatenga, ki pa je žogo poslal čez gol.

Po dobre pol ure igre je za novo mojstrovino poskrbel Zlatan Ibrahimović, ki je s peto na atraktiven način želel premagati Julia Césarja, vendar neuspešno. Na drugi strani se je pet minut pred iztekom rednega dela prvega polčasa z izjemno obrambo izkazal Christian Abbiati, ki je iz neposredne bližine ubranil strel Ricardu Alvarezu.

Milito utišal San Siro
V šesti minuti nadaljevanja je Maicon v zadnjem trenutku posredoval pred Boatengom, hip zatem pa je odločilni zadetek dosegel Diego Milito. Ignazio Abate je storil napako, žoga se je odkotalila do Milita, Argentinec pa je mojstrsko žogo z diagonalnim strelom od vratnice poslal v mrežo in navijače črno-modrih poslal v delirij. Gostitelji so si na vse kriplje prizadevali izid poravnati, zelo dejavna sta bila predvsem Alexandre Pato in Ibrahimović, še zlasti je bilo vroče v 84. minuti, ko je po hujšem pritisku 'rossonerov' iz neposredne bližine žogo zgrešil rezervist Robinho. Kljub silovitemu pritisku Milana se rezultat do konca tekme ni več spremenil.

Prvič na tekmi Serie A štirje Slovenci
Verona je v 18. krogu gostila pravi mali slovenski derbi, saj sta se pomerila Chievo in Palermo. Prvič v zgodovini Serie A so tekmo hkrati začeli štirje slovenski nogometaši: Boštjan Cesar in Bojan Jokić v domačih rumeno-modrih dresih ter Josip Iličić in Armin Bačinović v gostujočih črno-rozastih opravah.

Borbeno tekmo je v 50. minuti v korist "osličkov" odločil Paolo Sammarco. Po zaostanku so se Siciljanci prebudili, z razdalje je nevarno poskusil Bačinović, kasneje s prostega strela še Iličić. Zaradi prekrška nad slednjim si je Cesar v končnici tekme prislužil rumeni karton. Porumenel je že v 1. polčasu tudi "Bačo", ki edini od slovenske četverice ni odigral vse tekme.

Nepričakovan poraz Udineseja v Genovi
Slabe volje se iz obiska pri Valterju Birsi (sedel na klopi) vrača Samir Handanović. Udinese je ob polčasu proti Genoi vodil z 1:0, nato pa ja "Sarma" v dveh minutah prejel kar dva gola, usodni udarec gostom pa je v 71. minuti zadal Roberto Palacio. Sledila je izključitev Rossija pri gostiteljih, kar je hitro kaznoval Antonio Di Natale, a je nato Furlanom vsaj za točko zmanjkalo tudi nekaj sreče.

Cagliari je Juventusu v Torinu odščipnil dve dragoceni točki v boju za naslov prvaka. Mirko Vučinić je že v 7. minuti popeljal "staro damo" v vodstvo, ki pa se ni hotelo podvojiti. Na uvodu 2. polčasa je Torinčane presenetil Andrea Cossu, ki je izenačil z natančnim strelom s 25 metrov. V sodnikovem podaljšku je priložnost za zmago zapravil Miloš Krasić, ki ni znal unovčiti redkega zaupanja trenerja Antonia Conteja.

18. krog:

MILAN - INTER 0:1 (0:0)
Milito 54.

Milan: Abbiati, Silva, Nesta, Zambrotta (66./Robinho), Abate, van Bommel, Emanuelson, Nocerino (80./Seedorf), Boateng, Ibrahimović, Pato (83./El Shaarawy).

Inter: César, Samuel, Lúcio, Nagatomo, Maicon, Cambiasso, Motta, Alvarez (67./Chivu), Zanetti, Pazzini (91./Forlán), Milito (76./Sneijder).

Sodnik: Daniele Orsato

CHIEVO - PALERMO 1:0 (0:0)
Sammarco 50.
Cesar, Jokić (Chievo) in Iličić so igrali vso tekmo, Bačinović (oba Palermo) pa do 77. minute.

GENOA - UDINESE 3:2 (0:1)