Z zadetkoma Villje se je Španija utrdila na vrhu skupine I z 12 točkami na štirih tekmah. Foto: Reuters
Marakana
Prazna Marakana je bila priča domače zmage Srbov. Foto: Reuters
Aurelien Joachim in Yoann Gourcuff in Philippe Mexes
Francozi so se v prvem polčasu mučili z luksemburško obrambo. Foto: Reuters
Rafael van der Vaart
Nizozemci so brez težav premagali Madžare (0:4). Foto: Reuters

Napadalec Barcelone je češkega vratarja najprej ugnal v 69. minuti po samostojnem prodoru in nizkem strelu tik ob levi vratarjevi prečki. Štiri minute kasneje je bil natančen z bele točke po prekršku Jana Rezeka nad Andresom Iniesto ter na lestvici najboljših strelcev prehitel Raula. Svetovni in evropski prvaki so tekmo začeli podjetno, Petra Cecha je že v 2. minuti preizkusil Iniesta, le nekaj minut kasneje pa še Joan Capdevila in Xavi, ki je stotič nastopal za furio. Španci so se v Granadi pred domačimi navijači znašli v zaostanku v 29. minuti, ko je z roba kazenskega prostora Ikerja Casillasa presenetil Jaroslav Plasil.

Prazna Marakana priča srbskemu povratku
Srbi so v "slovenski" skupini C na skoraj prazni Marakani gostili Severne Irce, ki jih je spodbujalo okoli 250 njihovih navijačev. Varovanci Vladimirja Petrovića so se brez podpore svojih navijačev, ki so bili kaznovani zaradi izgredov oktobra lani na gostovanju v Italiji, ter brez Nemanje Vidića in Nikola Žigića znašli v zaostanku po zadetku Garetha McAuleyja z glavo v 40. minuti, ko je iz prostega strela streljal Chris Brunt. Priložnosti za gostitelje sta v prvem polčasu zapravila Adem Ljajić in Branislav Ivanović.

Ob polčasu sta v igro vstopila Milan Jovanović in Miloš Ninković namesto Ljajića in neučinkovitega Nenada Milijaša. Srbi so močneje pritisnili. Vratar Lee Camp je še uspel odlično ubraniti strel Ivanovića, ob strelu Marka Pantelića sredi drugega polčasa pa je bil nemočen. Gostitelji se niso zadovoljili z remijem, vse tri točke so ostale doma, ko je strel Zorana Tosića z roba kazenskega prostora končal za hrbtom Campa.

Žvižgi za Evraja in Riberyja po kazni
Francija je z zadetkoma Philippeja Mexesa in Yoanna Gourcuffa in zmagi nad Luksemburgom 0:2 prišla do vodstva s štirimi točkami prednosti v skupini D. Za trikolorje sta prvič po svetovnem prvenstvu zaigrala nekdanji kapetan Patrice Evra in Franck Ribery, ki zaradi burnega dogajanja lani v JAR-u nista smela igrati pet oziroma tri reprezentančne tekme, a ob povratku - ob prihodu na stadion ju je okoli 2.000 francoskih navijačev izžvižgalo - nista pustila večjega vtisa.

Ker je Alou Diarra sedel na klopi je kapetanski trak prevzel Samir Nasri, ki je igral na mestu organizatorja igre. V prvem polčasu so imeli Francozi težave z luksemburško obrambo, kar se ni spremenilo niti po vodilnem zadetku. Nasrijev prosti strel je Mexes v 28. minuti poslal v mrežo, pred polčasom pa sta lepi priložnosti zapravila Florent Malouda in Karim Benzema. Zmago je 18 minut pred koncem potrdil Gourcuff. Riberyjev predložek je branilec odbil do Gourcuffa, ta pa je z volejem postavil končni izid.