Xavi Hernandez se je poslovil od dresa Barcelone, ki ga je kot član nosil vse od leta 1998. Foto: EPA
Xavi Hernandez
Veličastno slovo navijačev Barcelone od 35-letnega kapetana. Foto: EPA
Lionel Messi in Rafinha
Rafinha je z natančnim predložkom pred vrata našel Lionela Messija, ki je že po nekaj minutah hladnokrvno zatresel mrežo Deportiva. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je v prvem polčasu dosegel novi hat-trick za Real. Foto: Reuters

Izvrstni Argentinec je potreboval zgolj nekaj minut, da je zatresel mrežo nasprotnika. Po lepi akciji je Rafinha s predložkom na drugo vratnico našel povsem prostega Messija, ki je hladnokrvno z glavo zadel za 1:0.

Navijači so si neizmerno želeli Xavijevega zadetka, ki bi se skoraj zgodil ob izteku prvega polčasa, ko je 35-letnik sprožil z roba kazenskega prostora, a se je žoga odbila od Sidneija in zletela v kot. Po slabi uri igre je Messi povišal na 2:0. Neymar se je izmuznil zanki prepovedanega položaja, stekel proti golu in nesebično podal Messiju, ki je iz neposredne bližine zadel prazno mrežo.

Velika vrnitev Deportiva
Deportivo še ni vrgel puške v koruzo, varovanci Victorja Sancheza so v 67. minuti zaostanek prepolovili, ko je spretno iz obrata v zgornji desni kot žogo za hrbet nemočnega Jordija Masipa poslal Lucas Perez. Gostje so se borili za obstanek, zato je bil izenačujoči zadetek nujen. Tega so vendarle dosegli v 76. minuti, ko je po zmedi v kazenskem prostoru po prostem strelu Harisa Medunjanina v polno "iz prve" zadel Diogo Salomao. Vrhunec tekme so katalonski navijači doživeli v 85. minuti, ko je zelenico ob stoječih ovacijah in skandiranju zapustil Xavi, namesto njega je v igro vstopil Andres Iniesta. Xavi je na 765 tekmah za Barcelono dosegel 84 zadetkov.

Tudi po petih minutah sodnikovega dodatka se izid ni več spremenil, tako da so gostje z Riazora osvojili pomembno točko, s katero so si zagotovili obstanek med elito španskega nogometa. Iz La Lige so izpadli Eibar, Almeria in Cordoba.

Real v drugem polčasu stopil na plin
Nogometaši Reala so morali uprizoriti pravo goliado, da so odpravili Getafe, ki je po uvodnem zadetku Cristiana Ronalda v pičlih treh minutah izid preobrnil sebi v korist. Najprej je Sergio Escudero presenetil Ikerja Casillasa, nato je s strelom v daljši kot za 1:2 zadel še Diego Castro. Do odmora so gledalci na Santiagu Bernabeuu videli še tri zadetke, ekipi pa sta po Ronaldovem hat-tricku in golu Mehdija Lacna odšli na odmor z izidom 3:3. V nadaljevanju so gostitelji prestavili v prestavo višje in deklasirali nasprotnika. Že v 47. minuti je Javier Hernandez Real znova popeljal v vodstvo, kmalu zatem je v polno zadel še James Rodriguez, ki je z levico s prostega strela krasno zavrtinčil žogo prek živega zidu v mrežo. V 71. minuti se je med strelce vpisal še Jese Rodriguez, ki je po nizu kratkih podaj s strelom v daljši vratarjev kot zadel za 6:3. Končni izid (7:3) je tik pred koncem postavil Marcelo.