32-letni Samuel Eto'o je v 17. minuti derbija zadel svoj drugi gol proti Manchester Unitedu. Prvega je dal pred petimi leti v finalu Lige prvakov, ko je Barcelona rdeče vrage v Rimu odpravila z 2:0. Ob izteku polčasa je Kamerunec zadel še tretjega, v četrti minuti nadaljevanja pa je vknjižil hat-trick. Foto: Reuters

Ob polčasu si nismo zaslužili zaostanka z 2:0. Pri prvem zadetku smo imeli nekaj smole, a za druga dva ne smemo kriviti nikogar drugega kot sebe. Preprosto se nismo dobro branili in si pripravili priložnosti za zadetek, kot so to storili pri Chelseaju. Za to lahko krivimo zgolj sebe.

David Moyes
Samuel Eto'o
Takole je Eto'o zadel tretji gol na tekmi. Foto: Reuters
Javier Hernandez
Častni zadetek rdečih vragov je dobrih deset minut pred iztekom rednega dela srečanja dosegel Javier Hernandez, sicer sila neugoden nasprotnik na tekmah Chelseaja, saj je modrim s Stamford Bridgea v nedeljo zabil že osmi gol v karieri. Manchester United je sedem tekem po 22 krogih nazadnje kot branilec naslova izgubil v sezoni 1957/58. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Chelseajevega menedžerja Joseja Mourinha, ki je kot menedžer vknjižil 100. zmago v Premier ligi, sta iz tira vrgla nevarna štarta Nemanje Vidića in Rafaela da Silve v končnici tekme. Foto: Reuters
David Moyes
David Moyes (desno) na 48 prvenstvenih gostovanjih pri Chelseaju, Arsenalu, Liverpoolu in Manchester Unitedu kot menedžer Evertona in rdečih vragov še ni vknjižil zmage. Foto: Reuters

Kamerunec je Chelseaju lastnoročno prinesel zmago, potem ko je že v prvem polčasu zadel dva gola, že v četrti minuti nadaljevanja pa je postal šele četrti nogometaš po Romeluju Lukakuju, Dirku Kuytu in Davidu Bentleyju, ki je proti Unitedu v Premier ligi vknjižil hat-trick.

Eto'o nezgrešljiv pred golom

Nekdanji napadalec Barcelone in Interja, ki je pred prihodom v zahodni London branil še barve Anžija iz Mahačkale, je prvič mrežo zatresel v 17. minuti, ko je v kazenskem prostoru lepo preigraval, nato pa s kančkom sreče oziroma odbojem od Carrickove noge žogo spravil prek Davida De Gee v gol. Rdeči vragi so si v prvem polčasu sicer pripravili več priložnosti, a pred vrati niso bili učinkoviti. Že takoj na začetku srečanja je Petr Čech po dvojni podaji ubranil poskus Ashleyja Younga, v 38. minuti se je pred vrati znašel še Danny Welbeck, a je njegov slaboten strel češki reprezentančni vratar zlahka ukrotil.

Tik pred odmorom je na Stamford Bridgeu še drugič završalo, za veliko veselje domačih navijačev pa je ponovno poskrbel Eto'o, ki je po Cahillovi podaji na 2:0 povišal iz neposredne bližine.

Kamerunec hitro pokopal upe
Gostujoči menedžer David Moyes je upal, da bodo njegovi varovanci v drugem polčasu zaigrali bolje v obrambi in začeli morebiten povratek, a je njihove upe Eto'o že takoj pokopal. Cahill je z glavo v obrambo na golovi črti prisilil De Geo, odbito žogo pa je Kamerunec frcnil v mrežo za 3:0. S tem je Eto'o postal prvi igralec, ki je Unitedu kot branilcu naslova zabil hat-trick.

Hernandez zadel častni zadetek
Gostje, ki so na prvem medsebojnem obračunu s Chelseajem letos na Old Traffordu remizirali (0:0), resda niso igrali blesteče, toda še naprej so napadali in v 78. minuti jim je uspelo doseči častni zadetek, ki ga je dosegel rezervist Javier Hernandez. Mehičan je bil po strelu Phila Jonesa ob pravem času na pravem mestu, iz neposredne bližine je podstavil nogo in žogo preusmeril v gol. To je bil že njegov osmi (!) zadetek proti Chelseaju v njegovi karieri.

Vidić in Rafael začinila zaključek tekme
Takoj zatem so domači nogometaši s stoječimi ovacijami pospremili Eto'ojev odhod z zelenice, junaka dneva je zamenjal Fernando Torres. Rdeči vragi so do konca tekme neuspešno oblegali Čechov gol, za piko na i slabemu dnevu gostov pa je poskrbel Nemanja Vidić, ki si je zaradi grobega prekrška nad Edenom Hazardom prislužil predčasno pot pod prho. Zaključek tekme je dodatno začinil še nevaren štart z obema podplatoma Rafaela da Silve, ki je izzval le žvižge s tribun in rumeni karton glavnega sodnika Phila Dowda, ki je nazadnje medsebojni obračun Chelseaja in Manchester Uniteda odsodil v lanski sezoni, ko so modri dobili tekmo FA-pokala.