Bayern prihodnji teden čakata dve tekmi proti Leipzigu Kevina Kampla, ki je tokrat premagal Stuttgart z 1:0. Foto: Reuters
Corentin Tolisso
Corentin Tolisso je dosegel drugi zadetek v nemškem prvenstvu. Foto: Reuters
Nuri Sahin
Borussia je povedla z 2:0, a je že drugi teden zapored zapravila vodstvo. Foto: Reuters
Niko Kovač
Niko Kovač se je veselil velike točke proti vodilni ekipi Bundeslige. Foto: Reuters
Zadetki s tekem Bayerna in Borussie

Vzdušje na razprodanem Volksparkstadionu tradicionalno še podžge uradni napovedovalec Karl König, sicer bolj znan kot Lotto King Karl. Pred navijaško tribuno vedno zapoje priljubljeno pesem Hamburg, meine Perle (Hamburg, moj biser). Proti Bayernu je besedilo seveda malce prirejeno in še sočnejše.

Motivirani gostitelji so se borili kot levi, vsak dvoboj na sredini igrišča je bil ogorčen in favorizirani Bavarci v prvem polčasu niso niti enkrat resneje ogrozili Christiana Mathenie. Heynckes je premešal postavo, nekatere nosilce igre (Jerome Boateng, Joshua Kimmich in Thiago) je pustil na klopi.

Jung izključen še pred odmorom
Ključni trenutek srečanja se je zgodil pet minut pred odmorom. Gostitelji so izgubili žogo in Kingsley Coman je krenil v protinapad v polnem šprintu po desni strani. Gideon Jung ga je pokosil z drsečim štartom s strani. Igralci Bayerna so takoj obkrožili sodnika Marca Fritza, ki se je posvetoval s pomočnikom in nato pokazal rdeči karton.

Tolisso unovčil veliko napako Mavraja
Na začetku drugega polčasa je Heynckes v igro poslal Thomasa Müllerja, ki je zamenjal zelo slabega Jamesa Rodrigueza. Po odhodu Carla Ancelottija se Kolumbijcu obeta le stranska vloga v Münchnu.

V 52. minuti je David Alaba z leve strani podal pred vrata, kjer je Mergim Mavraj zgrešil žogo, Müller se je sijajno znašel in podal do Corentina Tolissoja, ki je s petih metrov zatresel mrežo. Müller je bil na zelenici le deset minut, zaradi bolečin v stegenski mišici ga je zamenjal Thiago.

HSV, ki je drugi polčas začel z "bunkerjem", se je takoj odprl. V 54. minuti je po lepem prodoru kapetana Gotokuja Sakaija do strela z 20 metrov z levico prišel Andre Hahn, vendar se je Sven Ulreich iztegnil in izbil žogo v kot.

Bavarci še dvakrat stresli vratnico
V zadnjih 20 minutah je drugi gol Bayerna visel v zraku. Thiago je v 71. minuti z roba kazenskega prostora z desno nogo zadel notranji del vratnice. Osem minut pred koncem se je Arjen Robben znašel popolnoma sam pred Mathenio, ki pa je odlično posredoval. V naslednji akciji je Tolisso z glavo zadel vratnico. Gostitelji z deseterico niso več resneje zapretili in ostajajo pri dnu lestvice.

Naslednji teden dva derbija z Leipzigom
"Hamburg je bil odličen, mi pa nismo igrali dovolj zbrano, podaje niso bile natančne. V drugem polčasu smo se izboljšali, dvignili smo ritem in si priigrali številne priložnosti. Žal smo unovčili le eno in s tem ne morem biti zadovoljen, saj smo se tresli za zmago do zadnje minute," je poudaril "Don Jupp", ki se zaveda, da težje tekme šele prihajajo. Bayern bo v sredo v 2. krogu pokala gostoval v Leipzigu, v soboto pa rdeči biki prihajajo na Allianz Areno.

Nov spodrsljaj Borussie
Dortmundska Borussia, ki je imela še pred dvema tednoma pet točk naskoka pred Bayernom, je osvojila le točko v Frankfurtu (2:2). Obe ekipi sta prikazali zelo napadalno igro, priložnosti so se vrstile in 51.500 gledalcev je uživalo v pravi poslastici Bundeslige.

Črno-rumeni so povedli v 19. minuti, ko je Marc Bartra z desne strani podal v kazenski prostor, Nuri Sahin pa je s sedmih metrov z levo nogo zatresel mrežo. Eintracht je nato prevzel pobudo, a tudi iz ugodnih položajev mu ni uspelo izenačiti.

V 57. minuti je Mario Götze v protinapadu zaposlil Maximiliana Philippa, ki je z diagonalnim strelom s 15 metrov z levo nogo povišal na 0:2.

Izbranci Nika Kovača so nato še bolj pritisnili, v 64. minuti je vratar Borussie Roman Bürki podrl napadalca Anteja Rebića. Z bele točke je znižal francoski napadalec Sebastien Haller, ki blesti v dresu Eintrachta po prihodu iz Utrechta. Štiri minute zatem je Marius Wolf izenačil po podaji Mijata Gačinovića.

V končnici je Peter Bosz v igro poslal 17-letnega Jadona Sancha, ki velja za enega izmed največjih talentov angleškega nogometa. V zadnji minuti je nevarno zapretil, a je bil vratar Eintrachta Lukas Hradecky na pravem mestu. Do odbite žoge je prišel Sahin, njegov strel z osmih metrov pa je z golove črte čudežno odbil branilec Makoto Hasebe.