Borussia Dortmund se je četrtič uvrstila v polfinale najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja. Foto:
Trenerja po neverjetni tekmi v Dortmundu

Športni SOS je tokrat poiskal oba nogometna kluba, ki v Ligi prvakov nista izgubila niti enkrat, a se nista uvrstila v naslednjo fazo tekmovanja. Ta usoda je že v krstni sezoni 1992/1993 doletela Rangerse, deset let kasneje pa grški AEK. Tej usodi se je v torek izognila Borussia Dortmund, ki je v šokantni končnici s 3:2 ugnala Malago in se uvrstila v polfinale.

Klubi z najvišjo razliko v zadetkih
Rubrika, ki odgovarja na vaša vprašanja o športu in športni statistiki, navaja štiri rekorde, ki jim je blizu Bayern v letošnji izjemni sezoni nemškega nogometnega prvenstva. Chelsea, Real, Torino, Bayern in Reims so tisti klubi, ki imajo v elitnih petih ligah rekord v najvišji razliki v zadetkih, Športni SOS pa navaja tudi največjo končno prednost, ki jih je imel državni prvak v teh ligah pred prvim zasledovalcem.

Alpsko smučanje je še vedno zanimivo
V spominu na sezono alpskega smučanja pa navaja vse uvrstitve slovenske reprezentance v pokalu narodov v alpskem smučanju ter išče najvišjo hitrost, ki jo je človek dosegel na dveh smučkah. Vabljeni k branju!