Jan Oblak
Utegne Kampl poleti postati soigralec Jana Oblaka pri Atleticu? Foto: Reuters
Diego Simeone
Ni skrivnost, da želijo pri Atleticu pomladiti vezno linijo. Foto: EPA

Kampl, ki je ta konec tedna na Westfalnu z Bayerjem doživel hud poraz (6:2), je že nekaj časa na spisku želja španskega prvoligaša, zanimanje zanj se je v zadnjih tednih le še povečalo, poroča nemški nogometni portal Kicker.de.

26-letni Mariborčan je nogometno Evropo nase letos opozoril s solidnimi predstavami v skupinskem delu Lige prvakov, iz katerega se je Bayer uvrstil v izločilne boje, tam pa se za četrtfinale meri prav z Atleticom, ki je prvo tekmo gladko dobil z 2:4. Povratni obračun bo na Vicente Calderonu 15. marca.

Kampl ima veljavno pogodbo do leta 2020
Bayer, ki po nizu slab(š)ih rezultatov na prvenstveni lestvici Bundeslige trenutno zaseda 10. mesto, od Atletica uradno še ni dobil ponudbe, je pa res, da bodo morali Španci globoko seči v žep, če bodo želeli na novi stadion Wanda Metropolitano (tam bodo igrali od poletja) pripeljati še drugega slovenskega nogometaša, saj ima Kampl z Bayerjem veljavno pogodbo do leta 2020, odkupne klavzule pa ob podpisu vanjo niso uvrstili. Kamplov zastopnik Michael Ruhnau trenutno ne želi ničesar komentirati.

Že januarja 2016 želeli pomladiti vezno linijo
Za Kampla se je Atletico začel zanimati sicer že januarja lani, ko je po njem spraševal športni direktor Andrea Berta. Vest je razkril nemški časopis Bild. Na Calderonu so se tedaj odločili za Augusta Fernandeza, ki pa ima nenehne težave s poškodbami. Vezna linija Atletica je dokaj stara, kapetan Gabi bo na začetku naslednje sezone star 34 let, Tiago, ki ima veljavno pogodbo do konca letošnje sezone, pa že 36. Za Kampla bi bila selitev v Španijo zagotovo korak naprej, saj se je Atletico, ki je dvakrat zaigral v finalu Lige prvakov, v domačem prvenstva uveljavil kot tretji najmočnejši klub za Barcelono in Realom iz Madrida.

Kampl, ki je svojo profesionalno nogometno pot začel prav v Leverkusnu, je konec avgusta 2015 k Bayerju prestopil iz dortmundske Borussie za 11 milijonov evrov. Od tedaj je za klub odigral 42 tekem v Bundesligi in dosegel štiri zadetke. Spletni portal Transfermarkt njegovo vrednost na nogometnem trgu trenutno ocenjuje na 15 milijonov evrov.

Schmidta zamenjal Korkut
Po visokem porazu v Dortmundu se je vodstvo Bayerja sicer ta konec tedna odločilo odpustiti trenerja Rogerja Schmidta, s katerim je Kampl sodeloval že pri Red Bullu iz Salzburga. 49-letni Schmidt je bil trener 'lekarnarjev' od leta 2014, pogodbo pa je imel s klubom sklenjeno do leta 2019. Pri Bayerju so se odločili, da bo ekipo do konca sezone vodil turški strateg Tayfun Korkut, nazadnje trener Kaiserslauterna, kjer je deloval od junija do decembra lani.

Pregled iger slovenskih reprezentantov v preteklem tednu

NOGOMETNA REPREZENTANCA selektorja Srečka Katanca za tekmi z Malto in Poljsko (27)

vso tekmo (5,9)

na San Siru rumeni karton v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko je z roko zaustavil žogo

Antonio Delamea MlinarNew England Revolution (ZDA)

Colorado - New England 1:0

prva tekma v MLS po prestopu iz Olimpije, ob porazu New Englanda en strel na gol in prekršek

Miha Mevlja
Rostov (RUS)Tom Tosk - Rostov 0:6 vso tekmo (7,2)
/
Miral SamardžićAkhisar Belediyespor (TUR)

Basaksehir - Akhisar Belediyespor (P) 1:1;
Genclerbirligi - Akhisar Belediyespor 2:0

vso tekmo;
/
rumeni karton v 77. minuti;
na klopi
Gregor SikošekBröndby (DAN)Bröndby - Nordsjaelland 2:380' (2:3)igral do 80. minute, ko je prejel drugi rumeni karton in bil izključen; prvega je prejel v 61. minuti

VEZISTI (10)
Valter BirsaChievo (ITA)Milan - Chievo 3:1vso tekmo (6,7)na gol nasprotnika sprožil dva strela, oba v okvir vrat, 36 podaj, 2 za priložnost, 9 predložkov

Rok KronaveterOlimpija (SLO)Olimpija - Rudar 2:4/zunaj ekipe
Jasmin KurtićAtalanta (ITA)Atalanta - Fiorentina 0:069' (0:2) (6,7)
v 69. minuti ga je zamenjal Anthony Mounier, dva dobljena zračna dvoboja, 4 štarti, 1 blokiran strel, 31 podaj, 1 predložek
Nik OmladičEintracht Braunschweig (NEM II)Eintracht Braunschweig - Stuttgart 1:1/

vso tekmo (6,0)

25 dotikov žoge, brez strela, en dobljen zračni dvoboj, vso tekmo igral prvič po 18. septembru!

Roman BezjakRijeka (HRV)Rijeka - Lokomotiva 2:1 66' (2:1)

/

Josip IličićFiorentina (ITA)

Atalanta - Fiorentina 0:0

81' (0:0) (6,6)
rumeni karton v 50. minuti, 1 strel, 1 dobljen zračni dvoboj
Milivoje NovakovićMaribor (SLO)Gorica - Maribor (torek)/

/

Andraž Šporar Basel (ŠVI)Basel - Zürich (P) 3:1;
Vaduz - Basel 1:1

/;
64' (1:1)

zunaj ekipe;
prva tekma po virozi, v igro vstopil v 64. minuti

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 15 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.