Kevin Kampl je že v prvi resni akciji na srečanju zatresel mrežo Leipziga. Foto: Reuters
Kevin Kampl
Kampl je pred dvema tednoma zadel v Ligi prvakov na Wembleyju, zdaj pa je prvič v tej sezoni zatresel mrežo še v Bundesligi. Foto: Reuters
Emil Forsberg
Emil Forsberg se je izkazal z izjemnim prodorom za 2:2. Foto: Reuters
Willi Orban
Willi Orban je z glavo odločil napeto srečanje pred 27.750 gledalci na BayAreni. Foto: Reuters

Slovenski reprezentant zaradi poškodbe na tekmi Lige prvakov proti Tottenhamu na Wembleyju ni igral proti Malti in Poljski. Počitek mu je očitno zelo koristil, saj je dosegel prvi zadetek v nemškem prvenstvu v letošnji sezoni.
"Farmacevtom" je uspel sanjski štart. Hakan Calhanoglu je na levi strani zaposlil Juliana Brandta, ki je poslal žogo pred vrata, kjer je na daljši vratnici Kampl z desnico rutinsko poslal žogo v mrežo. Vodstvo gostiteljev je trajalo le tri minute, saj je po kotu žoga zadela Juliana Baumgartlingerja v nogo in se odbila za hrbet Bernda Lena.
V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Bayer znova povedel, Calhanoglu je z leve strani našel osamljenega Brandta, ki je z levico poslal žogo v desni zgornji kot.
Calhanoglu slabo izvedel najstrožjo kazen
V 54. minuti se je zgodil ključni dogodek srečanja na BayAreni. V protinapadu je Brandt krenil proti vratom, branilec Leipziga Stefan Ilsanker pa ga je podrl. Sodnik Felix Brych je pokazal na belo točko, Calhanoglu je z desnico slabo streljal in Peter Gulacsi je žogo odbil.
Izjemen prodor Forsbega
Kazen je sledila v 67. minuti, ko je Emil Forsberg v polnem šprintu štartal s svoje polovice, branilci Bayerja so ga le spremljali, nihče ni šel v dvoboj. Šved je z 20 metrov streljal po sredini vrat, Leno je žogo skušal odbiti, a je naredil veliko napako in ušla mu je v mrežo. Začetniška napaka nemškega reprezentančnega čuvaja mreže.
Napaka Kampla ob zmagovitem golu Leipziga
Leipzig je igral pogumno tudi zadnje četrt ure. Devet minut pred koncem je po kotu žoga prišla do Kampla, ki si jo je skušal zaustaviti s prsmi. To mu ni najbolje uspelo, Diego Demme mu jo je odvzel in podal do Forsberga, ki je z desne strani lepo poslal predložek na drugo vratnico. Kapetan Willi Orban je z glavo matiral nemočnega Lena.
"Ko smo se znašli v zaostanku ob polčasu, smo bili prepričani o preobratu. Tudi če bi Bayer z enajstih metrov povišal na 3:1, bi igrali enako, verjeli bi v preobrat. Priigrali smo si ogromno priložnosti in zasluženo smo zmagali. V drugem polčasu se je pokazalo, da imamo zmagovito mentaliteto," je bil navdušen trener Leipziga Ralph Hasenhüttl.
Rekordni štart za novinca v Bundesligi
Leipzig ima po enajstih krogih neverjetnih 27 točk, kar je najboljši štart novinca v ligi. Tudi Kaiserslautern v šampionski sezoni 1997/98 ni tako udarno začel pod vodstvom legendarnega Otta Rehhagla.