Andres Iniesta je v 53. minuti žogo poslal v levi zgornji kot vrat Keylorja Navasa. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez, Neymar in Sergi Roberto se veselijo vodilnega gola. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je takole sprožil za 1:0. Sergio Ramos in Raphael Varane sta izpadla iz igre. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo se je ob šovu Barcelone lahko le praskal po bradi. Foto: Reuters

Katalonci so zasenčili (posest žoge 58:42) domače, ki bi kaj lahko izgubili še z višjo razliko. Razigrana Barcelona je prevladovala na sredini igrišča, nato pa v napadu ves čas pretila prek tokrat izjemnih dvakratnega strelca Luisa Suareza in Neymarja.

Real je sicer tako kot Barcelona sprožil sedem strelov v okvir vrat, a z igro ni navdušil. Častni zadetek mu je preprečil sijajni vratar Claudio Bravo.

Suarez utišal Santiago Bernabeu
Prvo priložnost na tekmi si je priigrala Barcelona, saj je v 7. minuti po podaji Andresa Inieste do strela z roba kazenskega prostora prišel Neymar, a je meril čez vrata. Le štiri minute pozneje pa je Barci uspelo. Sergi Roberto je sijajno potegnil po sredini, nato pa na desni strani kazenskega prostora z lepo podajo našel Luisa Suareza, ki je z desnico "s prve" matiral Keylorja Navasa. Žoga je po diagonalnem strelu končala v mali mrežici Kostaričana.

Real brez rešitev v napadu
Barcelona je bila tudi po zadetku nevarnejša. S prostega strela je dobro meril Neymar, malo pozneje pa je Sergi Roberto z okoli 11 metrov ustrelil čez vrata. V 27. minuti se je poškodoval Javier Mascherano, tako da ga je zamenjal Jeremy Mathieu. Real ni imel idej, kako izigrati dobro postavljene Katalonce. V 38. minuti sta grobi napaki napravila Mathieu in vratar Claudio Bravo, ki je izpustil žogo, a Real tega ni znal kaznovati.

Iniesta in Neymar izigrala "ofsajdzanko"
In kdor ne da, dobi. Na drugi strani je namreč Barcelona v 39. minuti izpeljala protinapad, v katerem je Iniesta na levi strani kazenskega prostora v ogenj poslal vtekajočega Neymarja, ki je nato pod roko Navasa žogo spravil v mrežo. V pasivnem prepovedanem položaju je bil Suarez.

Marcelo preprečil tretji gol Barcelone
Ob koncu polčasa so se na Santiagu Bernabeuu zaslišali prvi žvižgi, namenjeni nemočnim domačim igralcem, ki so le opazovali podajanje Barceloninih nogometašev. Tik pred odmorom je Neymar izjemno prodrl po levi strani, nato pa podal v sredino, kjer je sprožil Suarez, a je Marcelo žogo izbil z golove črte. Poskus Ivana Rakitića pa je ustavil Varane. Zasluženo vodstvo gostov, ki so prevladovali na sredini igrišča.

Iniesta poskrbel za potezo tekme
Real, igralci so bili ob prihodu na zelenico izžvižgani, je drugi polčas začel silovito. Najprej je poskusil Marcelo, nato pa je James sprožil z roba kazenskega prostora, a je Claudio Bravo s skrajnimi močmi odbil žogo. Na drugi strani je Neymar s prostega strela namučil Navasa, ki pa je bil nemočen v 53. minuti po akciji tekme. Iniesta je na robu kazenskega prostora podal do Neymarja, ta mu je žogo vrnil s peto, Iniesta pa jo je nato poslal v levi zgornji kot nemočnega Navasa. Zares izjemna poteza. Real je bil razbit.

Bravo ustavil Ronalda
V 56. minuti je vstopil Lionel Messi, ki je zamenjal Rakitića. Pri Realu pa sta na zelenico prišla Carvajal in Isco. V nadaljevanju je Barca izpeljala še nekaj nevarnih akcij, iz katerih bi lahko dosegla še kakšen gol. Dokaj nevidni Ronaldo se je v 69. minuti le prebil pred vrata Barcelone, a je izgubil dvoboj z Bravom, ki je njegov strel ustavil z obrazom.

Suarez udaril še drugič
Zato pa je bil na drugi strani v 74. minuti še drugič uspešen Suarez. Odlično mu je podal Roberto, Varane in Ramos sta spet izpadla, Urugvajec pa je nato matiral Navasa. Igralci Barcelone so si predtem izmenjali 24 podaj.

Bravo snel težka strela Benzemaja in Ronalda
Real si je prizadeval za častni gol, še najbližje mu je bil v 80. minuti, ko je Benzema ustrelil z glavo, a mu je veselje s parado preprečil tokrat sijajni Claudio Bravo, ki se je izkazal tudi v 88. minuti, ko je spektakularno ubranil še strel Ronalda. Na drugi strani bi lahko Barcelona prek Munirja dosegla še peti gol. Že predtem je Real v 85. minuti ostal brez Isca, ki je grobo podrl Neymarja.