Alvaro Morata je dvakrat zatresel mrežo Korejcev. Foto: EPA
Vincent Janssen
Vincent Janssen je v 33. minuti načel mrežo Poljske. Nizozemci, kii jih ne bo na evropskem prvenstvu, so se veselili zmage z 2:1 v Gdansku. Foto: Reuters
Čehi premagali Ruse z 2:1
Španci napolnili mrežo Južnokorejcev

Na Red Bull Areni so povedli po pol ure igre, ko je David Silva velemojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu Korejcev z levico s 25 metrov. Žogo je neubranljivo poslal pod prečko. Le dve minuti zatem je po podaji Alvara Morate zadel Cesc Fabregas, izid polčasa pa je v 38. minuti postavil Nolito.

Na začetku drugega dela sta Morata in Nolito povišala že na 5:0. Selektor Vicente Del Bosque je opravil številne menjave, vstopili so Jordi Alba, Pedro, Thiago, Sergio Busquets in Aritz Aduriz. Častni gol za Južno Korejo je dosegel Se Ju Jong v 83. minuti. Končni izid je postavil Morata minuto pred koncem. Napadalec Juventusa je iz težkega položaja z leve strani uspel poslati žogo v mrežo z desnico.

Španci se bodo na evropskem prvenstvu v skupini D srečali s Čehi, Hrvati in Turki.
Necid zagotovil zmago Čehom
Rusi so se v Innsbrucku srečali s Češko in izgubili z 1:2. Za Čehe sta zadela Tomaš Rosicky (49.) in Tomaš Necid (90.), ki sta poskrbela za popoln preobrat po golu Aleksandra Kokorina v 6. minuti.

Litva izgubila z Latvijo

Reprezentanca Litve, ena od tekmic Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2018 v Rusiji, je v prijateljski tekmi izgubila proti Latviji (2:1). Za Latvijo sta zadela Arturs Zjuzins (50.) in Artjomas Rudnevs (70.), za Litvo je bil uspešen Fedor Černych (83.).