Prizor iz Leipziga: Kevin Kampl in Lorenzo Insigne sta si zelo
Prizor iz Leipziga: Kevin Kampl in Lorenzo Insigne sta si zelo "od blizu" izmenjala nekaj ostrih besed. Foto: EPA
Josip Iličić
Josip Iličić, ki je v Dortmundu zabil dva gola, je bil tudi tokrat eden najboljših na igrišču. V 70. minuti je imel v protinapadu veliko priložnost za 2:0, a je njegov strel zletel mimo vratnice. Foto: Reuters
Jan Oblak
Jan Oblak je na prvi tekmi v Köbenhavnu počival, tokrat pa je branil vso tekmo. Foto: EPA
Miha Mevlja
Miha Mevlja v zračnem dvoboju z napadalcem Celtica Mousso Dembelejem. 27-letni Kraševec je za Zenit igral vso tekmo. Foto: Reuters

Oblak je branil vso tekmo za madridski Atletico, ki je na povratni tekmi ugnal Köbenhavn z 1:0. Edini zadetek je že v 7. minuti z močnim strelom z levo nogo z 20 metrov dosegel Kevin Gameiro. Madridčani so napredovali s skupnim izidom 5:1.

Napoli zapretil v Leipzigu
Kampl in soigralci iz Leipziga so veliko dela opravili že na prvi tekmi, ko so Napoli premagali s 3:1. Kljub temu so na povratnem srečanju nekoliko trepetali za napredovanje, saj je Napoli z golom Lorenza Insigneja v 86. minuti po protinapadu povedel z 2:0, a tretjega zadetka mu do konca vendarle ni uspelo zabiti. Kampl je igral vso tekmo in v 70. minuti dobil rumeni karton. Tudi Mevlja je igral vso tekmo in se z Zenitom veselil zmage nad Celticom s 3:0, s čimer so Rusi izničili zaostanek s prve tekme (1:0).

Dober začetek Atalante
Atalanta z Iličićem pa ni uspela nadoknaditi zaostanka 2:3 s prve tekme proti Borussii Dortmund, na kateri je Iličić dosegel oba gola za Atalanto. Povratno srečanje, ki je bilo v Reggio Emilii, se je namreč končalo z 1:1. Atalanta je povedla v 11. minuti, ko je Alejandro Gomez podal iz kota, na daljši vratnici pa je Rafael Toloi žogo pospravil v mrežo.

Berisha tragični junak
Borussia je imela v prvem delu dve priložnosti za izenačenje, a se je izkazal domači vratar Etrit Berisha. Prav albanski vratar pa je bil v 83. minuti glavni krivec za izenačenje gostov, ki so v drugem polčasu močno pritiskali. Berisha je namreč dokaj "povprečen" strel Marca Reusa z desne strani že ubranil, a nato žogo izpustil iz naročja, tako da se je odbila do Marcela Schmelzerja, ki jo je pospravil v mrežo ob desni vratnici Berishe za 1:1. Statistika govori o premoči Borussie: posest žoge 55:45, streli v okvir vrat 4:2. Iličić je pri domačih igral vso tekmo in imel v 70. minuti na nogi 2:0, a je njegov strel zletel mimo vratnice.