Joaquin je vstopil na začetku drugega polčasa in bil najbolj zaslužen za preobrat. Foto: EPA
Filipppo Inzaghi
Filipppo Inzaghi je v deževnih Firencah doživel nov grenak poraz. Foto: EPA
Lorenzo De Silvestri
Lorenzo De Silvestri je načel mrežo Rome po uri igre. Foto: EPA

Za gostitelje sta Josip Iličić in Jasmin Kurtić odigrala vseh 90 minut. Fiorentina je na petem mestu in ima še vedno lepe možnosti za preboj v Ligo prvakov, Milan pa je šele na 10. mestu in Filippo Inzaghi bo slišal nove ostre kritike.

Gostje so povedli v 56. minuti, ko je Giacomo Bonaventura sprožil z roba kazenskega prostora, Mattio Destro je podstavil nogo in spremenil smer žogi, Neto je bil nemočen. V zadnjih minutah je Milan začel zavlačevati in kazen je prišla hitro. V 83. minuti rezervist Joaquin lepo podal pred vrata, kjer je Gonzalo Rodriguez z močnim strelom z glavo izenačil. Minuto pred koncem je odlični Joaquin z glavo poskrbel za preobrat in veliko veselje na stadionu Artemio Franchi.

Tudi Roma ne najde poti iz krize
V veliki krizi je tudi Roma, ki je prvič v letošnji sezoni izgubila na Olimpicu. Sampdoria je prvič po petih letih slavila v Rimu (0:2). Po uri igre je Lorenzo De Silvestri zadel z bližine, potem ko se je žoga odbila po podaji Samuela Eto'oja z leve strani. Zmago je potrdil rezervist Luis Muriel 12 minut pred koncem po podaji Ederja. Gostitelji so imeli več nevarnih akcij, a so bili zelo neučinkoviti. Seydou Keita je prejel dva rumena kartona v 81. minuti zaradi žaljenja sodnika Gianpaola Calvareseja.

Roma zaostaja že ogromnih 14 točk za vodilnim Juventusom in ima le še točko naskoka pred mestnim tekmecem Laziem.