Grafite je proti Werderju zadel dvakrat in enkrat
Grafite je proti Werderju zadel dvakrat in enkrat "podal" za avtogol Prödla. Foto: Foto: Reuters
30.000 navijačev je proslavilo veliki uspeh svojega moštva, proslava pa se je nadaljevala pred mestno hišo. Foto: EPA
Franck Ribery
Francoski reprezentant Franck Ribery je podal za oba zadetka proti Stuttgartu. Foto: EPA
Wolfsburg prvič nemški prvak

Nogometaši iz volčjega mesta so prvič v Bundesligi zaigrali šele leta 1997, najvišje pa so do zdaj stali lani, ko so osvojili 5. mesto in si s tem zagotovili nastop v pokalu Uefa. Letos so stopili še stopničko višje in si prek odličnih Grafiteja in Edina Džeka, ki sta dosegla 54 od 80 zadetkov, priigrali prvi naslov državnega prvaka in Ligo prvakov. Za varovance Felixa Magatha, ki odhaja k Schalkeju, je bila to že 16. domača zmaga sezone in druga zaporedna, na kateri so zadeli petkrat.

Brazilec sezono končal z 28 zadetki
Čeprav je bil položaj pred zadnjim krogom zelo nejasen, pa je dvomov o prvaku postalo konec že kmalu, saj je Wolfsburg povedel že v 15. minuti po prvem zadetku Grafiteja, ki mu ni uspelo zadeti 29-krat in s tem v dar prejeti krave in konja. Brazilski napadalec je bil najprej uspešen pred golom v 15. minuti, enajst minut pozneje je želel podati v sredino, pa mu je to preprečil Prödl, ki je žogo nesrečno porinil v gol, v 56. minuti pa je bil po podaji Zvjezdana Misimovića iz neposredne bližine gola uspešen z glavo. Delo je dokončal Džeko, ki je dosegel 26. gol sezone.

V Ligi prvakov tudi Bayern
Drugo mesto je pripadlo Bayernu, ki je z 2:1 ugnal Stuttgart. V 26. minuti je po levi strani prodrl Frank Ribery, ki je želel podati v sredino do Luce Tonija, a je podajo preprečil Khalid Bouhlarouz z avtogolom. Na 2:0 je povišal Mark van Bommel, ki je izkoristil novo podajo Francoza, vtekel v kazenski prostor in brez težav zadel. V 63. minuti je svoj 24. zadetek po izredno lepem preigravanju dosegel Mario Gomez.

Stuttgart je imel srečo
Tretje mesto je kljub porazu osvojil Stuttgart, ki bo moral za nastop v Ligi prvakov odigrati kvalifikacije, medtem ko je Hertha izpustila veliko priložnost za tak uspeh. Proti zadnjeuvrščenemu Karlsruheju, ki je doma slavil šele prvič po 7. februarju, je padla s kar 4:0. V novo ustanovljeno Ligo Evropa potujejo tudi nogometaši Hamburgerja.

Bojan Prašnikar je z Energiejem iz Cottbusa premagal Bayer iz Leverkusna s 3:0 in si ob remiju Arminie proti Hannovru (2:2) zagotovil dodatne kvalifikacije proti tretjeuvrščeni ekipi iz druge lige (Mainz ali Nürnberg).