Za Gorico sta zadela Bede Osuji v 15. minuti in Andrija Filipović v drugi minuti sodnikovega dodatka ob koncu tekme. Od 56. minute dalje so izbranci Mirana Srebrniča sicer igrali z igralcem manj, saj je moral po dveh rumenih kartonih predčasno v slačilnico Rok Grudina.

Aluminij je na Prevaljah, kjer se je zbralo 400 gledalcev, brez posebnih težav odpravil nižjeligaša Korotan, potem ko mu je tri gole zabil v drugem polčasu. V 54. minuti je bil uspešen Rok Kidrič, minuto zatem Ivan Kontek, v 67. pa je zadel še Nikola Leko.

V Celju pa so se od tekmovanja poslovili domači nogometaši. Krčani so jim zabili tri zadetke. Prvega že po prvem strelu Krčanov proti golu, v osmi minuti ga je sprožil Luka Vekić. Pet minut pozneje se je med strelce vpisal Dalibor Volaš. Na 3:0 so Krčani povedli v 56. minuti, ko je sprožil Marco Da Silva z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila od celjske obrambe in preletela vratarja Matjaža Rozmana.

Zadnji četrtfinalist bo znan v četrtek po obračunu med Olimpijo in Triglavom.