Nicolas Höfler je vstopil po uri igre in štiri minute pred koncem poskrbel za nepričakovano točko Freiburga. Foto: EPA
Xerdan Shaqiri
Xerdan Shaqiri je bil zelo razigran, odlično je izkoristil priložnost, ki mu jo je ponudil Guardiola. Foto: EPA
Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger je v 79. minuti odšepal z igrišča. Poškodoval si je gleženj in njegov nastop v petek proti Chelseaju je vprašljiv. Foto: EPA

V petek je v Pragi na sporedu evropski superpokal med Bayernom in Chelseajem, zato so Bavarci tekmo odigrali s številnimi rezervisti. Pep Guardiola je na začetku tekme na klopi pustil Arjena Robbna, Francka Riberyja, Philippa Lahma in Maria Mandžukića.
Shaqiri zadel za zasluženo vodstvo
Gostje so imeli že od začetka veliko pobudo, tri četrtine igralnega časa so imeli žogo v svoji posesti. Prvo priložnost je imel Freiburg, ko je strel Oliverja Sorga v 12. minuti odbil Manuel Neuer. Na drugi strani sta zapretila Toni Kroos in Xherdan Shaqiri. V 33. minuti je Thomas Müller z desne strani lepo podal pred vrata, Shaqiri pa si je žogo zaustavil in jo z levico od vratnice poslal v mrežo.
Vratar Baumann reševal gostitelje
Tudi na začetku drugega dela so imeli Bavarci več od igre, v 60. minuti pa je po hitrem napadu Francoz Charles Elie Laprevotte skoraj izenačil. Njegov strel je Neuer s skrajnimi močmi odbil v vratnico. Četrt ure pred koncem je vratar gostiteljev Oliver Baumann izjemno posredoval najprej po strelu Kroosa, potem pa je ostal dolgo časa na nogah in odbil še strel Müllerja. Nemški prvaki nikakor niso znali povišati na 0:2, v 79. minuti pa se je poškodoval še Bastian Schweinsteiger. Vstopil je Ribery, a obrambna postavitev na zelenici ni bila več prava.
Streich povlekel pravega asa iz rokava
Trener Freiburga Christian Streich je v igro poslal Höflerja, nato je vstopil še izkušeni Mike Hanke, ki je začel akcijo v 86. minuti na desni strani. Žogo je podal do Sebastiana Freisa na levi strani kazenskega prostora, napadalec je nato sijajno podal pred vrata, kjer se je Dante zadrsal v prazno, Höfler pa je s treh metrov z volejem z levico zatresel mrežo. Guardiola je takoj poslal v igro Mandžukića namesto Claudia Pizarra, zadnjo priložnost pa je zapravil Dante, ki je z bližine meril prek vrat.
24.000 gledalcev je bilo navdušenih, saj je imel Freiburg pred to tekmo le točko, nihče pa se ni nadejal remija proti favoriziranemu Bayernu. Guardiola je bil vidno razočaran zaradi izida, saj je vsaka točka na nemškem prvenstvu dragocena. Veliki tekmec Borussia iz Dortmunda še ni oddala nobene v letošnji sezoni.